نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
نیکزاد خبر داد: ساخت بیش از 4 میلیون مسکن در کشور


تاریخ: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۱

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی نیکزاد  در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در گیلان ساخت 163 هزار و 500 واحد مسکونی در مدت فعالیت دولت نهم و دهم آغاز شده است، اظهار کرد: از این تعداد تاکنون 52 هزار واحد افتتاح شده است.

وی، از بهره‌برداری 54 هزار واحد مسکن استان در سال جاری خبر داد و افزود: 13 هزار و 500 واحد مسکن روستایی و 49 هزار و 500 واحد مسکونی شهری است.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، بیشتر این واحدها را در قالب مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت شهرهای بالای 25 هزار جمعیت عنوان کرد.

وی افتتاح واحدهای مسکونی در استان را موجب گشایش در کار متقاضیان دانست و تصریح کرد: افتتاح این واحدها برای متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند و در نوبت هستند تاثیر دارد.

نیکزاد با اشاره به اینکه دولت برای ساخت مسکن مهر زمین رایگان در اختیار تعاونی‌های ساخت قرار داده است، یادآور شد: دولت 250 میلیون ریال وام ساخت کم‌بهره نیز اختصاص داده تا مشکل مسکن به طور ریشه‌ای برطرف شود.

وی ساخت مسکن مهر را یکی از اقدام‌های ارزشمند دولت خواند و بیان کرد: دولت احمدی‌نژاد 4 میلیون و 244 هزار واحد مسکن مهر را در دست ساخت دارد که تعدادی از این واحدها افتتاح شده و برخی دیگر نیز در حال بهره‌برداری است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8448&tab=rooz