نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آیت الله نوری همدانی: هرگونه اهانت به ائمه اطهار در حکم ارتداد است


تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱

حضرت آیت الله نوری همدانی، با محکوم کردن اهانت صورت گرفته به حضرت امام هادی(ع) هرگونه هتک حرمت پیامبر(ص)، حضرت فاطمه زهرا و ائمه اطهار(ع) را موجب ارتداد دانست.

 


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، روز چهارشنبه در درس خارج خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، اهانت به مقدسات مسلمانان و شیعیان را محکوم کرد.

وی با محکوم کردن اهانت صورت گرفته از سوی یک خواننده خارج نشین به ساحت امام هادی(ع) اظهار داشت: ما شکی نداریم که هرگونه اهانت و سبّ پیامبر(ص)، حضرت فاطمه زهرا و ائمه علیهم السلام موجب ارتداد است و هر کس مرتد شد حکم او معلوم است و این فرد نیز محکوم به ارتداد است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه به تحولات کشور اسلامی بحرین اشاره و جنایات آل خلیفه و آل سعود و سرکوب مردم این کشور را محکوم کرد.

وی با بیان اینکه بحرین زمانی بخشی از خاک ایران بود، طرح الحاق این کشور به عربستان سعودی را اقدامی کودکانه، نابخردانه و شکست خورده توصیف کرد و نسبت به آن واکنش نشان داد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: متاسفانه کسانی که خود را خادمان حرمین شریفین می نامند، با لشکرکشی به بحرین مردم این کشور را سرکوب می کنند و ما امیدواریم خداوند ملت بحرین را از شر آنها نجات دهد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8469&tab=rooz