نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سردار فضلی: خلیج‏ فارس به ظرفیت راهیان نور اضافه شد


تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱

سردار علی فضلی امروز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: بدین ترتیب، علاقه‏مندان به حضور در مناطق جنگی علاوه بر نواحی خاکی جنوب و غرب کشور می‏توانند میهمان شهدای خلیج‏ فارس نیز باشند.

وی ادامه داد: بنا بر برخی روایات منقول از ائمه‌اطهار (ع)، ثواب مجاهدت در دریا دو برابر جهاد بر روی زمین است.

فضلی اضافه کرد: با توجه به این مهم، هنوز شهدای عرصه خلیج فارس در صحنه هشت سال دفاع مقدس آنچنان که باید و شاید به مردم معرفی نشده‏اند.

* از جنگ نرم دشمن غافل نشویم

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نباید از جنگ نرم دشمن علیه این مرز و بوم اسلامی غافل شد، به پاره‏ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: دو نکته مهم و کلیدی در رابطه با جنگ نرم دشمن از درون بیانات رهبر معظم انقلاب قابل استحصال است.

وی تصریح کرد: نکته نخست تداوم طرح‏هایی فرهنگی هم‏چون کاروان‏های راهیان نور و اعزام نسل‏های جوان انقلاب به مناطق جنگی جنوب، غرب و ... است.

فضلی اضافه کرد: خوشبختانه دولت، نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، استانداران، نمایندگان مجلس، فرمانداران، ائمه جمعه و ... در راستای اطاعت از منویات رهبر معظم انقلاب بسیج شده‏اند تا کاروان‏های راهیان نور همچنان به مناطق جنگی اعزام شوند.

به گفته جانشین سازمان بسیج مستضعفین، برکات و نورانیت حضور در مناطق جنگی را می‏توان به وضوح در چهره‏های جوانان بازگشته از این مناطق مشاهده کرد.

وی تصریح کرد: این نورانیت بی‏مثال از فطرت‏های پاک این جوانان غیور نشات می‏گیرد؛ از این رو، وظیفه ما تغذیه فکری نسل سوم و چهارم انقلاب است.

* زمان دفاع در جنگ نرم به سر آمده است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین همچنین معتقد است که در دنیای امروز، عمر تفکر دفاع در مقابل جنگ نرم دشمن به سر آمده است.

فضلی تصریح کرد: در حال حاضر برای رویارویی با دشمنان اسلام و انقلاب در جبهه جنگ نرم باید از خطوط تدافعی عبور کرد.

وی اضافه کرد: هجمه، تنها راه پیش‏روی مردم و مسئولان برای از بین بردن مصادیق جنگ نرم با استفاده از شیوه‏های نبرد و تاکتیک‏های نظامی مورد تأکید آیات شریف قرآن کریم و احادیث ائمه‌اطهار (ع) است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با مقایسه جنگ نرم امروز دشمن با رویدادهای شکست حصر آبادان خاطرنشان کرد: اگر در آن روزهای پرالتهاب هجمه رژیم بعث به مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی دست روی دست گذاشته و در پی دفاع از سایر نقاط بودیم، بدون شک امروز حسرت دیدن خرمشهر عزیز بر دل همه ما باقی می‏ماند.

فضلی تصریح کرد: از این‌رو و با توجه به این تجربه گران‏بها، باید برای مقابله با جنگ نرم دشمن به سوی استکبار حمله‏ور شویم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8480&tab=rooz