نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
درخواست عزاداران از نهادهای قضائی و امنیتی برای مجازات خواننده هتاک


تاریخ: ۶ خرداد ۱۳۹۱

سوگواران در شام غریبان امام علی النقی(ع) با حضور در میدان فلسطین تهران ضمن عزاداری در شام غریبان حضرت(ع) با امضای طوماری هتک حرمت به ساحت امام هادی را محکوم کرده و خواستار مجازات عوامل آن توسط نهادهای قضائی و امنیتی داخلی و خارجی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، هیئت های مذهبی با تجمع در میدان فلسطین در سوگ شهادت امام علی النقی(ع) به عزاداری پرداختند.

این مراسم معنوی همراه با قرائت زیارت آل یاسین و جامعه کبیره بود. همچنین عزاداران در شام غریبان امام هادی(ع) نماز مغرب و عشاء را به جماعت اقامه کردند.

عزاداران همچنین با حمل بنر و پارچه نوشته هایی توهین اخیر به ساحت امام هادی (ع) را تسلیت گفته و از این اسائه و بی ادبی ابراز تنفر کردند.

عزاداران دست نوشته و بنرهایی با مضمون احادیثی از امام دهم را در دست داشتند که از جمله این حدیث است که " همنشین شدن و معاشرت با افراد شرور نشانه پستی خواهد بود".
 
همچنین حدیثی دیگر از حضرت(ع) بیان می داشت: " بخل ناپسندترین خلق و خوی انسان است".

در این مراسم معنوی بسته های فرهنگی مشتمل بر زندگینامه امام هادی(ع) به همراه لوح فشرده شبیه سازی حرم مطهر امامین عسگریین(ع) در سامرا در اختیار مشتاقان اهل بیت قرار گرفت.

عزاداران همچنین با امضای طوماری خواهان اشد مجازات برای هتاکان به اهل بیت(ع) شدند. در این طومار آمده:
"بار دیگر دستهای شیطان از آستین بیرون آمد و با نقشه ای دوزخی قلب نه تنها شیعیان را بلکه کلیه مسلمانان و پیروان ادیان توحیدی اعم از مسیحی و کلیمی را هم به درد آورد.

اهانت و هتاکی های اخیر به ساحت امامان شیعه(ع) و مقدسات دینی مسلمانان و واکنش مراجع تقلید شیعیان و صدور حکم ارتداد از دین، بر همه مسلمانان واجب کرد که به عنوان فریضه ای دینی تمام تلاش و توان خود را برای مجازات به کار گیرند.
 
لذا از کلیه نهادهای داخلی و خارجی و بین المللی، اعم از سازمان ملل متحد، پلیس بین الملل و نهادهای قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران، درخواست می شود بنا به اعلامیه آزادی بیان و اطلاعات شورای اروپا مصوب 1982، اعلامیه حقوق بشر ملل متحد مصوب 1948، ماده 19 کنوانسیون بین المللی مدنی و سیاسی کنوانسیون حقوق بشر مصوب 1969، اعلامیه کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد 1996، بیانیه اجلاسیه سران سازمان ملل متحد در دسامبر 2003 و بیانیه مصوبه اجلاسیه دوربان 2003 و برخی مصوبات سازمان کنفرانس اسلامی و از همه مهمتر بنا بر وظیفه انسانی و اخلاق خود، این افراد را مورد پیگرد قانونی قرار داده و دستگیر و در جمهوری اسلامی ایران محاکمه و به اشد مجازات برسانند."
http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8511&tab=rooz