نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
محكوميت منشي «بهايي» شيرين عبادي به 2 سال حبس


تاریخ: ۱۰ مهر ۱۳۸۹

به گزارش کیهان، منشي «بهايي» گروهك كانون مدافعان حقوق بشر به دو سال حبس از سوي دادگاه انقلاب اسلامي محكوم شد. ژينوس- س پس از فتنه گري اوباش و گروهك ها در عاشوراي حسيني، در تاريخ 13دي 88 به همراه شمار ديگري از عناصر بهايي فعال در فتنه گري روز عاشورا بازداشت شده بود. نامبرده به همراه آرتين- غ (همسر خود) و چند عضو ديگر گروهك استعماري بهائيت دستگير شده بود.
7 تن از سران گروهك بهائيت دو سال پيش به اتهام جاسوسي به نفع رژيم صهيونيستي دستگير و به 10 سال زندان محكوم شدند.
يادآور مي شود گروهك كانون مدافعان حقوق بشر، توسط عناصري نظير عبدالفتاح سلطاني، محمدعلي دادخواه، شيرين عبادي، محمد شريف، محمد سيف زاده، نسرين ستوده و... و با هدايت ديك چني معاون رئيس جمهور سابق آمريكا راه اندازي شد. در اين ميان دولت هاي فرانسه و آلمان پول ها را به عبادي براي هزينه در اين گروهك اختصاص دادند و همچنين از وي خواسته شده بود، بخشي از جايزه پوششي صلح نوبل را در خدمت گروهك مذكور هزينه كند.
بازداشت منشي- همه كاره دفتر- گروهك كانون مدافعان حقوق بشر در بحبوحه فتنه گري و آشوب آن هم فتنه گري روز عاشورا، رسوايي ديگري براي عبادي و هم قطاران وي است و اين در حالي است كه اين سلطنت طلب فراري پيش از اين در جريان دفاع از برخي عناصر بهايي ادعا مي كرد، صرفا وكالت آنها را برعهده دارد. اما اكنون به نظر مي رسد در كنار بهايي بودن برخي اعضاي مركزيت گروهك مذكور، شائبه بهايي بودن اين پيرزن سلطنت طلب هم جدي تر شده است.
ميرحسين موسوي در بحبوحه فتنه 6 دي (روز عاشوراي) سال گذشته اغتشاشگران را مردان خداجو توصيف كرده بود. بعدها حلقه لندن (وابسته به بهاءالله مهاجراني، كديور افندي و برخي عناصر فراري مشاركت و كارگزاران) از همين عناصر بهايي دفاع جانانه كرد. اين در حالي است كه عناصري نظير كديور، سروش، گنجي به اعتبار دين ستيزي و معارضه با مهدويت، متهم به بهايي بودن يا گرايش و همسو با اين جريان هستند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=852&tab=rooz