نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
رويترز: اسرائيل بعد از مذاكرات بغداد دچار استرس شده است!


تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱

وضعيت متزلزل و شكننده رژيم صهيونيستي در اين روزها چنان است كه خبرگزاري انگليسي رويترز نيز نتوانست آن را پنهان كند و صريحاً نوشت كه اسرائيل دچار انزوا و اضطراب شده است.
به گزارش كيهان،‌ مقامات صهيونيستي كه هر از چندگاهي بلوف مي زدند حمله احتمالي به ايران گزينه مدنظر تل آويو است و اگر مذاكرات بغداد طبق خواسته آنها به نتيجه نرسد آن را عملياتي مي كنند؛ اكنون به گزارش رويترز با شرايط ناگواري روبرو هستند. رويترز مي نويسد؛ «اسرائيل كه پيش از اين تهديد به جنگ عليه ايران كرده بود در حال حاضر مضطرب در حاشيه مذاكرات نشسته است.»
از سوي ديگر، موشه يعلون معاون نتانياهو در گفت وگو با راديو ارتش اسرائيل اعتراف كرده است كه ما نتوانسته ايم در مذاكرات بغداد به خواسته مان برسيم.
دويچه وله درباره اظهارات موشه يعلون گزارش داده است كه او دولت هاي غربي را مقصر دانسته و آنها را به تعلل در اين سري از مذاكرات متهم كرده است.
معاون نخست وزير رژيم صهيونيستي اظهار داشته كه ايران توانسته با ديپلماسي فرصت ها را به نفع خود رقم بزند. آنچه بيش از هر چيزي در مواضع مقامات رژيم صهيونيستي پس از مذاكرات بغداد به چشم مي آيد عصبانيت آنها از صلابت ايران و ناكامي 1+5 در تحميل نظرات خود به تيم هسته اي كشورمان است. اين در حالي است كه رجزخواني اسرائيل درباره احتمال حمله به ايران نيز بيش از پيش با تمسخر روبرو شده است، تا آنجا كه پيش از مذاكرات بغداد اينديپندنت، تهديد اسرائيلي ها براي حمله به ايران را، بلوف قرن ارزيابي كرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8537&tab=rooz