نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آیت الله علم الهدی: امام خمینی (ره) نظریه ولایت فقیه را تکمیل و تثبیت کرد


تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

امام جمعه مشهد گفت: امام خمینی (ره) نظریه ولایت فقیه را که قرن ها بعد از امام عصر (عج) معطل مانده بود تکمیل و تثبیت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله احمد علم الهدی در خطبه های این هفته نماز جمعه مشهد در حرم رضوی اظهار کرد: عظمت و بزرگی شخصیت امام تنها به دلیل استکبار ستیزی و ریشه کن کردن نظامی مزدور و خائن نبوده بلکه این عظمت ناشی از این است که ایشان نظریه ولایت فقیه را تکمیل و تثبیت کرد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه در گرامیداشت امام خمینی هر قدر که تعظیم انجام شود به منزله به جای آوردن شکر خداوند است، افزود: تعظیمی که امروز شیعیان در مقابل امام رحمت الله دارند به این دلیل است که ایشان در میان مراجع عصر خویش توانست در بعد نظریه پردازی ولایته فقیه را اجرا کند.

وی با بیان اینکه بعد دوم شخصیت امام خمینی مدیریت عالمانه و تدبیر بود، تصریح کرد: در نتیجه این مدیریت بود که نظام اسلامی توانست در برابر تمامی فشارها، تحریم ها و اختلافات داخل کشور ایستادگی کند.

وی افزود: امام رحمت الله در حالی توانست کشور را مدیریت کند که اختلافات داخلی هر روز گسترده تر می شد و جنایت های بیرحمانه ای توسط گروه های داخلی و خارجی انجام می گرفت.

وی با اشاره به دشمنان نظام اسلامی تصریح کرد : دشمنان سال ها است که می خواهند این نظام را  نابود کنند  اما امروز بعد از گذشت 23 سال از رحلت امام به دلیل تثبیت ولایت فقیه در قالب دکترین سیاسی، کشور در نهایت اقتدار اداره، و دشمنان ذلیل و ضعیف تر از گذشته می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه با ولادت حضرت جواد(ع) گفت: شیعه پیش از اینکه یک جریان سیاسی باشد، مکتبی علمی و فکری بوده که محور همه مذاهب است و در عین حال حاکمیت غیر خدا را طاغوت و شرک می داند.

وی با بیان اینکه شیعه محور دنیای اسلام است ، ادامه داد : اگر ولایت بعد از امام رضا (ع) به کودک هشت ساله ای همچون امام جواد سپرده می شود به این دلیل است که ایشان مظهر اراده خداوند است و این کودک در هشت سالگی همان نقش امام صادق در 67ساله را به عهده دارد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8550&tab=rooz