نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ارتباط صنعت و دانشگاه در ذره بين 13 مين برنامه ثريا مورد بررسي قرار مي گيرد!!!


تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۱
خدمت به كشور از راههاى مختلفى ممكن است؛ يكى از بهترين راههايش خدمت به كشور از راه علماست. خب، سياستمدارها هم خدمت به كشور ميكنند؛ مجاهدان راه خدا و رزم‌آوران ميدانهاى جنگ هم خدمت به كشور ميكنند، تجار و بازرگانان و بقيه هم خدمت به كشور ميكنند، صنعتگران هم خدمت به كشور ميكنند؛ اما يكى از راههاى برجسته‌ى خدمت به كشور، از راه علم است؛ به همين دلائلى كه قبلاً عرض شد كه علم مايه‌ى اقتدار ملى، مايه‌ى قدرت كشور، مايه‌ى ثروت كشور و مايه‌ى سربلندى هر كشورى است.
مقام معظم رهبری  ۱۳۸۷/۰۶/۰۵
 
 

اين هفته در ثريا بررسي مي شود:

ارتباط صنعت و دانشگاه  در ذره بين ثريا

سيزدهمين قسمت از برنامه‌ی تلويزيوني ثريا، چهارشنبه شب اين هفته 24  خرداد  با موضوع ارتباط دانشگاه و صنعت به روي آنتن خواهد رفت.

در برنامه‌ی اين هفته، در كنار پخش گزارش هايي از دانشجويان دانشگاه هاي اراك و صنعتگران شهر اراك به  ميزان و چگونگی تعامل دانشگاه و صنعت و يافتن موانع عدم شكل گیری اين ارتباط در كشور پرداخته خواهد شد.

همچنين در اين برنامه مستند هايي از ارتباط چند استاد دانشگاه كه رابطه موفقي با صنعت داشته اند به نمايش در خواهد آمد و تبيين نظرات اين اساتيد و سبك ارتباط آنها با صنعت موشكافي خواهد شد.

لازم به ذكر است كه موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه هميشه از مهمترين دغدغه هاي مسئولين كشور خصوصا مسئولين متولي علم و فناوري و صنعت كشور بوده است و در اين خصوص نيز تلاش هايي صورت گرفته است و به واقع هيچ كدام از نهاد هاي متولي از اين ميزان ارتباط ابراز رضايت نمي كنند و به نوعي كليد حل اين معما هنوز در كشور ناشناخته مانده است.

مهمان اين برنامه ثريا دكتر سالار آملي معاون دكتر سلطان خواه، معاون علمي فناوري رياست جمهوري خواهد بود كه به عنوان نهاد مرتبط كننده صنعت و فناوري در اين برنامه شركت خواهد داشت و به بررسي عوامل و دلايل نا موفق بودن اين ارتباط مي پردازند و پاسخگوي سؤالات مطرح در اين حوزه خواهد بود.

در اين برنامه گزارشي در خصوص نظرات دانشجويان دانشگاه هاي تهران در خصوص دانشجويان شهريه اي در دانشگاه تهران پخش خواهد شد.

گفتني است برنامه‌ی ثريا به عنوان ديدباني براي پيشرت ايران، كاري از گروه دانش و اقتصاد شبكه اول سيما است كه چهارشنبه هر هفته حدود ساعت يازده و ده دقیقه شب به صورت زنده از شبكه يك سيما  پخش مي‌شود. پايگاه اطلاع رساني اين برنامه به آدرسwww.sorayatv.ir  است كه شامل آرشیو اخبار، اطلاعات، فیلمها و گزارش‌هاي پخش شده در برنامه‌ی ثريا می‌باشد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8622&tab=rooz