نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
جانشین فرمانده کل سپاه: در همه جا بر دشمن مسلط هستیم


تاریخ: ۴ تير ۱۳۹۱

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز به دنیای خیال دشمن نفوذ کرده ایم، تاکید کرد: ما در همه جا بر دشمن مسلط هستیم و این موضوع باعث آن شده است که آنها با احترام با ما رفتار کنند و نوع تعامل آنها با ما بسیار متفاوت است با تعاملی که با کشورهای دیگر برقرار کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در ششمین گردهمایی خانواده های شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران که در باشگاه دانشجویان این دانشگاه برگزار شد با اشاره به اینکه بزرگی ملت ها و کشورها به وسعت جغرافیایی آنها نیست اظهار داشت: این وسعت اندیشه ، معرفت ، شناخت و بصیرت است که دایره نفوذ علمی کشورها را نشان می دهد.

سلامی ضمن تقدیر از فعالیت های اساتید دانشگاه تهران اظهار داشت: اساتید بزرگ دانشگاه تهران به تدریج افق های جهانی شدن را طی خواهند کرد و انشاءالله سپهر دانش کشور با فعالیت آنها خواهد درخشید.

وی ادامه داد: معتقدم امروز نیازمند توسعه عظیم در قلمرو علم و دانش هستیم زیرا در حال تاسیس و پایه ریزی تمدن عظیم اسلام در این سرزمین هستیم.

سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به مقاومت ها و مبارزات ملت ایران برای سرنگونی رژیم پهلوی به جایگاه ارزنده امام خمینی (ره) در نهضت انقلاب اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه امام راحل به یک شاهکار عظیم دست زد و آن احیای مجدد اسلام بود اظهار داشت: در عصری که مسلمانان عالم در گورستان جهالت سیستم غرب مدفون شده بودند و هویت مسلمانان به غارت رفته بود و ما از هیچ جایگاهی برخوردار نبودیم امام خمینی (ره) عزت، افتخار، آزادگی و کرامت را برای ما زنده کرد.

وی گفت: در گذشته این سرزمین سیاست های ایالات متحده آمریکا را دنبال می کرد ضمن آنکه در رژیم طاغوت با واژه دروازه تمدن بزرگ ما را فریب می دادند اما این امام خمینی بود که حادثه عظیم را رقم زد و ملت را زنده کرد.

سلامی با بیان اینکه امروز ما به استقلال رسیده ایم و دیگر فرش قرمزی زیر پای آمریکا پهن نمی کنیم افزود: امروز دیگر دانشجویان ما برای مقامات آمریکایی دست تکان نمی دهند دیگر 40 هزار مستشار آمریکایی برای ما برنامه ریزی دفاعی نمی کنند. در انقلاب اسلامی نور خداوند جلوه گر شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی امپراتوری غرب را در حد و اندازه خودش تحقیر کرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی در زمان تولد خود بزرگترین قدرت را شکست داد و اکنون ملت ایران به پشتوانه رهبری مقام معظم رهبری همه راهها را به سمت نفوذ دشمن بسته اند.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ملت ایران تجربیات تلخ مسلمانان در صدر اسلام را جبران کرده اند و تلخی آن دوران را به شیرینی حمایت مومنانه از حریم ولایت و انقلا ب اسلامی به منصه ظهور رسانده اند.

این فرمانده ارشد سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بنده تاریخ جنگ ها را به خوبی رصد کرده ام و می توانم با قاطعیت اعلام کنم که فقط در جنگ 8 ساله ایران و عراق بود که همه کشورهای غربی پشت بغداد قرار گرفتند و مقابل ایران اسلامی به تقابل پرداختند.

وی گفت:  در آن زمان شوروی عراق را به تیپ مدرن مجهز می کرد.

سلامی با اشاره به شعار آمریکایی ها در گذشته افزود: اگر رویدادها را به خوبی رصد کنیم متوجه می شویم که چه به هم ریختگی در کشورهای غربی و آمریکا بوجود آمده است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: اما با این وجود امروز انقلاب اسلامی لنگرگاه ثبات در منطقه شده است و این حاصل شهادت ها و جانبازی ها و مقاومت های بی پایان ملتی بود که تصمیم گرفت حرف جاودانه ای را به قدرت ها بزند، قدرتهایی که زمانی خورشید در سرزمین آنها غروب نمی کرد، قدرت هایی که به توان نظامی خود افتخار می کردند.

وی در ادامه سخنانش به مذاکرات اخیر ایران با گروه 1+5 که در مسکو برگزار شد اشاره کرد و افزود: در این مذاکرات اقتدار ایران در مقابل غرب را دیدیم و به توازن قوای جهانی پی بردیم. آنها در مقابل منطق ما ناتوان شدند ولی مدام داعیه مدیریت بر جهان را دارند. این اقتدار در مذاکرات عظمت ما را نشان می دهد.

همچنین جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به فعالیت های  دفاعی در انقلاب اسلامی افزود: ما در گذشته نمی توانستیم هیچ تولیدی در زمینه دفاعی داشته باشیم اما امروز خوشبختانه موشک های ما می توانند ناوهای جنگی را با دقت تمام مورد اصابت قرار دهند و این کار جوانان ما است. این قدرت اثبات می کند که کشورما فاصله خود را با قدرتهای دیگر کم کرده است.

سلامی تاکید کرد: ما توانسته ایم به خیال دشمن نفوذ کنیم ضمن آنکه دشمن روز به روز نفوذ خود را در منطقه از دست داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره تحریم های اقتصادی دشمنان علیه انقلاب اسلامی افزود: ما در محاصره اقتصادی به سر می بریم اما جامعه اسلامی همچنان در حال رشد و آبادانی است و مردم یک قدم از آرمانها، استقلال و عزت خود غافل نشده اند.

وی گفت: همچنین باید به این نکته اشاره شود که ما در همه جا بر دشمن مسلط هستیم و این موضوع باعث آن شده است که آنها با احترام با ما رفتار کنند و نوع تعامل آنها با ما بسیار متفاوت است با تعاملی که با کشورهای دیگر برقرار کرده اند.

سلامی تاکید کرد: بدانید که عبور از گذرگاه سخت برای ملت ایران بسیار آسان است.

جانشین فرمانده کل سپاه  در پایان سخنان خود با بیان اینکه توانسته ایم بر اقتصاد جهانی مسلط شویم افزود: دنیای امروز به برکت اسلام قدرت شگفت انگیزی را ساخته است و در این قدرت نقش و جایگاه ایران به خوبی دیده می شود.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8686&tab=rooz