نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سردار کاظمینی: حاج احمد، مقاومت را در لبنان پایه‌ریزی کرد


تاریخ: ۲۲ تير ۱۳۹۱

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، سردار کاظمینی در همایش بزرگداشت حاج احمد متوسلیان و یارانش که عصر امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه عزتی که امام خمینی(ره) به ما دادند، در تاریخ بشریت بی‌نظیر است، اظهار داشت: سی‌امین سالگرد اسارت حاج احمد متوسلیان را در حالی برگزار می‌کنیم که مصادف شده است با روزهای آخر ماه شعبان و از خداوند می‌خواهیم که هر چه زودتر سرنوشت حاج احمد را برای ما مشخص کند؛ اگر او زنده است برگردد و برای ما فرماندهی کند و در میان ملت ایران قرار گیرد.

وی ادامه داد: حاج احمد فرمانده‌ای مدیر، مدبر، دلسوز، عاشق امام و اسلام است؛ او قاطع در صحنه‌های مبارزه با ضدانقلاب بود و در مقابل متجاوزین ایستاد و آرزویش این بود که مبارزه‌ای علیه صهیونیست‌ها داشته باشد.

فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) تهران بزرگ یادآور شد: حاج احمد با روحیه شجاعت خود، شجاعت، فداکاری و از خودگذشتگی را به مردم کردستان و به خصوص مریوان آموخت. او فرمانده‌ای بود که لحظه به لحظه عمرش در خدمت انقلاب و مردم گذشت که این ویژگی دیگر فرماندهان ما نیز بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همه تلاش حاج احمد متوسلیان برافراشته شدن پرچم اسلام عزیز و مذهب تشیع در تمام دنیا بود. امروز باید توجه داشته باشیم حرکت بیداری اسلامی و شروع تشکیل حزب‌الله در جنوب لبنان درسی بود که اولین فرمانده دفاع مقدس، آن را در جنوب لبنان شروع کرد و ادامه مسیری که شهید چمران دنبال می‌کرد، در آنجا ادامه یافت.

سردار کاظمینی بیان داشت: حاج احمد ثابت کرد که آماده است در هر گوشه‌ای از جهان برای فداکاری و زنده نگه داشتن اسلام و مقاومت در برابر صهیونیست‌ها حضور یابد و فرماندهی کند. امروز اگر مقاومت را در جنوب لبنان، حماس و فلسطین می‌بینیم، حاج احمد بود که مقاومت در برابر متجاوز را در مدت زمان کوتاه در جنوب لبنان پایه‌ریزی کرد.

وی افزود: علاوه بر اینکه امروز سی‌امین سالگرد اسارت حاج احمد را پشت سر گذاشتیم، سی‌امین سالگرد پایه‌ریزی حزب‌الله و مقاومت در جنوب لبنان را داریم، چرا که در هیچ کجای تاریخ لبنان تا قبل از حضور قوای محمد رسول‌الله(ص) و پایه‌ریزی درس مقاومت و حزب‌الله، این گونه نبوده که لبنان بتواند در مقابل متجاوزین مقاومت کرده و دشمن را از خاکشان بیرون کنند. در واقع این پایه‌ریزی برای اسلام و تشیع بود.

فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) تهران بزرگ گفت: حاج احمد نه تنها برای رزمنده‌های تیپ 27 محمدرسول الله(ص) فرماندهی می‌کرد، بلکه در مدت کوتاه راه‌اندازی هسته مقاومت در لبنان، بر دل‌های آنها حکومت ‌کرد. امروز مردم لبنان به خوبی حاج احمد را می‌شناسند چون که او بر قلب‌ها نفوذ کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما هم امروز وظیفه داریم به آرمان‌های امام(ره) که برای همه مستضعفان جهان مشخص است، قدمی برداریم و با یاری کردن رهبر عزیزمان، پرچم اسلام و تشیع را که اکنون در دست نایب امام زمان(عج) است، به دست امام زمان(عج) بدهیم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8776&tab=rooz