نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
وزير اطلاعات: تعدادي جاسوس هسته اي بازداشت شده اند


تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۸۹

وزير اطلاعات از اشراف كامل مجموعه اطلاعاتي كشور بر شبكه اينترنتي و فضاي مجازي خبر داد و اعلام كرد كه تعدادي جاسوس هسته اي در ايران بازداشت شده اند.
حجت الاسلام حيدرمصلحي در گفتگو با مهر، درباره برخي اقدامات مخرب اينترنتي از جمله طراحي كرم هاي الكترونيكي و ارسال آنها در شبكه مجازي براي تخريب و تأثير بر فعاليت هاي هسته اي ايران گفت: تمامي اقدامات مخرب استكبار در فضاي مجازي توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) به سرعت كشف و راه كارهاي مقابله با آن طراحي و به اجرا گذاشته مي شود.
وي افزود: به هموطنان اطمينان مي دهم كه مجموعه اطلاعاتي كشور هم اكنون اشراف و سلطه كاملي بر فضاي مجازي پيدا كرده و اجازه رخنه و تخريب فعاليت هاي هسته اي كشورمان را نخواهد داد. وزير اطلاعات با تأكيد بر اين كه مجموعه اين وزارتخانه از انواع فعاليت سرويس هاي جاسوسي دشمنان انقلاب آگاهي دارد، گفت: ما همواره مواجه با اقدامات مخرب اين سرويس ها هستيم و البته تعدادي از جاسوسان هسته اي را نيز بازداشت كرده ايم تا جلوي فعاليت تخريبي دشمن را بگيريم.
حجت الاسلام مصلحي در پايان تأكيد كرد: اشراف ما بر شبكه هاي مجازي اجازه فعاليت در اين زمينه را از دشمنان سلب كرده است.
گفتني است چندي پيش برخي منابع غربي مدعي شده بودند كه شبكه رايانه اي تأسيسات هسته اي ايران با كرم رايانه اي استاكس نت مورد حمله قرار گرفته است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=881&tab=rooz