نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هلاكت 7 تفنگدار آمريكايي بر اثر سقوط هلي كوپتر در جنوب افغانستان


تاریخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

هفت نظامي آمريكايي از جمله سه تن از نيروهاي عمليات ويژه به دنبال سرنگوني يك هلي كوپترنظامي در جنوب افغانستان به هلاكت رسيدند.
به گزارش كيهان به نقل از خبرگزاري «آسوشيتدپرس» به دنبال سقوط هلي كوپتر «بلك هاوك» ارتش آمريكا در جنوب افغانستان هفت نظامي آمريكايي و چهار نفر كه داراي تابعيت افغاني بودند كشته شدند. در حالي كه سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) اعلام كرده كه تحقيقات در اين زمينه را آغاز كرده است، طالبان مسئوليت اين حمله را برعهده گرفت. اين هلي كوپتر براي پشتيباني از نيروهاي زميني در يك عمليات عليه طالبان اعزام شده بود.
گزارش هاي دريافتي حاكي است سه تن از نيروهاي آمريكايي كه در اين حادثه به هلاكت رسيده اند از نيروهاي عمليات ويژه آمريكا هستند.
«قاري يوسف احمد»، سخنگوي طالبان اظهار داشت، شبه نظاميان طالبان روز پنجشنبه در استان قندهار اين هلي كوپتر جنگي را سرنگون كردند. از سوي ديگر خبر مي رسد يك مامور پليس محلي افغان نيز با شليك به سوي نظاميان آمريكايي در «فراه»، دو تن از آنها را به هلاكت رسانده است.
«ناتو» با تاييد اين خبر اعلام كرد: دو نظامي آمريكايي صبح روز جمعه در پي حمله يك پليس محلي افغان كشته شدند اما بلافاصله عامل تيراندازي از سوي نظاميان حاضر در محل كشته شد.
اين حوادث مرگبار براي نظاميان آمريكايي حاضر در افغانستان در حالي رخ مي دهد كه حدود يك هفته پيش نيز شش آمريكايي از سوي دو نيروي امنيتي افغان به رگبار بسته شده و در دم كشته شدند.
افزايش حملات از سوي نيروهاي نظامي افغان به سمت سربازان آمريكايي و ناتو اين روزها به يكي از نگراني هاي اصلي مقامات آمريكايي تبديل شده است. طوري كه صداي وزير دفاع آمريكا را نيز درآورده است.
«لئون پانتا» اظهار داشت از افزايش تلفات نظاميان آمريكايي و ناتو به دست «افرادي كه يونيفورم ارتش و پليس افغان را پوشيده اند» بسيار نگران است!

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8897&tab=rooz