نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
بازديد مردمي از ضريح جديد سيدالشهدا(ع) در قم آغاز شد


تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۱

 درهاي كارگاه ساخت ضريح امام حسين(ع) در مدرسه معصوميه قم از صبح ديروز به مدت 15 روز به روي تمام علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت باز شد.
به گزارش خبرگزاري فارس، محبين اهل بيت طي اين مدت مي توانند هر روز از ساعت 8 تا 12 و 16 تا 20 به زيارت ضريح مطهر حضرت سيدالشهدا بروند
كار ساخت ضريح امام حسين در قم از خرداد ماه سال 87 آغاز شد و هفته گذشته در مراسم باشكوهي با حضور رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب و رئيس مجلس شوراي اسلامي و نمايندگاني از كشورهاي عراق، عربستان، بحرين، لبنان و... از اين ضريح مطهر رونمايي شد.
از زمان رونمايي، حضرات آيات و مراجع عظام مكارم شيرازي، صافي گلپايگاني، سبحاني، علوي گرگاني، موسوي اردبيلي، مؤمن، حسيني بوشهري، خاتمي و... با حضور در كارگاه ساخت ضريح اين ضريح مطهر را زيارت كردند. خطاطي متون منقوش بر ضريح مقدس توسط استاد سيد محمد حسيني موحد از خطاطان بنام جهان اسلام انجام شده است.
آيت الله نوري همداني از مراجع تقليد نيز روز گذشته از ضريح جديد امام حسين(ع) ديدن كرد و در جريان آن گفت: ساخت اين ضريح نشان دهنده ولايت، همت و هنر اسلامي نزد ايراني هاست. طراحي اين ضريح توسط استاد محمود فرشچيان انجام شده است.
اين گزارش حاكي است جمعي از حافظان قرآن استان قم صبح ديروز به زيارت ضريح اباعبدالله الحسين رفتند و در جوار اين ضريح مطهر يك دور قرآن را ختم كردند.
در اين مراسم كه به همت مؤسسات قرآني استان و در فضايي كاملاً معنوي برگزار شد هر يك از حافظان يك حزب از قرآن را قرائت كردند.
همچنين حافظان قرآن در مراسم ذكر و توسل اهل بيت كه در اين جوار ضريح مقدس حضرت سيدالشهدا برگزار شد حضور يافتند و بر مصيبت هاي وارده شده به اهل بيت پيامبر اشك ريختند.
قرار است اين ضريح مقدس در ايام محرم حسيني با حضور كاروان باشكوهي با گذر از شهرهاي مختلف به كربلاي معلي منتقل و در مضجع شريف امام حسين(ع) نصب شود.
 
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9007&tab=rooz