نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
تیراندازی‌ در آمریکا ۴ قربانی دیگر گرفت


تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۱

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه خبری سی‌ان‌ان در خبری فوری اعلام کرد جسد 4 نفر در آپارتمانی در کلرادو که بر اثر تیراندازی کشته شده‌اند پیدا شد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کلانتری بخش «ولد کانتی» در ایالت کلرادو به خبرنگار سی‌ان‌ان گفت دو نفر از کشته‌شدگان مرد و دو نفر زن هستند و احتمالا با یکدیگر نسبت خویشاوندی دارند.

گزارش‌های اولیه حاکی است این 4 نفر در یک حادثه «قتل و خودکشی» جان باخته‌اند. به گفته این سخنگو، امروز تماسی با کلانتری بخش ولد کانتی گرفته شد که از پشت تلفن صدای فردی شنیده می‌شد که فریاد می‌زد: «نه نه» شنیده می‌شد.

وی افزود فردی که تماس گرفته بود یک آدرس را پشت تلفن اعلام کرد و صدای شلیک تیر شنیده شد. 

سپس مرد دیگری پشت تلفن آمد و گفت قصد دارد خودش را بکشد و سپس صدای شلیک گلوله‌ای دیگر شنیده شد.

قتل با تیراندازی که از گذشته هم در آمریکا فراوانی زیادی داشت، این روزها تحت تأثیر حادثه مدرسه «سندی هوک» به یکی از بزرگترین دغد‌های این کشور بدل شده است.

در حادثه تیراندازی چند روز پیش به مدرسه ابتدایی «سندی هوک» در  شهر «نیوتاون» آمریکا در ایالت «کانتیکت» دست‌کم 30 نفر کشته شدند که بین 18 تا 20 نفر از آنها کودک بودند.

ناظران، حادثه مذکور را از جمله وحشتناک‌ترین رخدادهای تاریخ آمریکا می‌دانند؛ در حادثه مشابهی که در سال 1999 در مدرسه راهنمایی «کلمباین» در ایالت کلورادو رخ داد یکی از دانش‌اموزان 12 دانش‌آموز دیگر را به قتل رساند.

قتل با تیراندازی موج گسترده اعتراضات به قوانین حمل سلاح در آمریکا را به دنبال داشته که خواهان اعمال محدودیت‌هایی بر قوانین حمل سلاح هستند.

در ماده دوم قانون اساسی آمریکا آمده است که «یک ملیشیای بسیار منظم برای حفظ امنیت یک ایالت آزاد ضروری است. این حق مردم برای نگهداری و حمل اسلحه نباید نقض شود.»

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9146&tab=rooz