نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
خاطرات فرمانده کل سپاه منتشر شد


تاریخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲

کتاب کالک‌های خاکی، مجموعه خاطرات سرلشکر محمد‌علی(عزیز) جعفری فرمانده کل سپاه از کودکی تا عملیات آزاد‌سازی خرمشهر در نمایشگاه کتاب عرضه شد.

 به گزارش فارس، کتاب کالک‌های خاکی مجموعه خاطرات سرلشکر محمد‌علی (عزیز) جعفری فرمانده کل سپاه از کودکی تا عملیات آزاد‌سازی خرمشهر در نمایشگاه کتاب عرضه شد.
 
این کتاب به کوشش گلعلی بابایی تألیف و سوره مهر آن را منتشر و به بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران آورده است.
 
براساس این گزارش در ابتدای این کتاب آمده است: «فریضه‌ای است معروف و سخنی است زبان‌زده جمیع اهل قلم و پژوهشگران حوزه مستند‌سازی، تاریخ دفاع مقدس که ما به تعداد انسان‌های مؤثر درگیر در وقایع آن دفاع هشت ساله می‌توانیم به تاریخ جنگ منظر داشته باشیم. اگر بنا را بردرستی این مفروض قرار دهیم در جمع فرماندهان نیروی‌های مصلح جمهوری اسلامی ایران بی‌شک یکی از شاخص‌ترین این چهره‌ها محمد‌علی عزیز جعفری یا به تعبیر خودمانی کالکی‌پوشان دوران دفاع مقدس آقاعزیز است. مجموع مصاحبه‌های به عمل آمده با سردار عزیز جعفری توسط گل‌علی بابایی و حسین بهزاد انجام گرفت که مشتمل بر بیان خاطرات طی ده نشست در حد فاصل اوایل پاییز 89 تا پایان اسفند‌ماه همان سال به صورت جلسات برگزار شده در بعدازظهر سه‌شنبه هر هفته روی نوار صوتی مغناطیسی ضبط و ثبت شدند و ...»
 
این اثر در 11 فصل متنی و یک فصل عکس و سند در قطع ربعی و 700 صفحه منتشر شده. فصل اول با عنوان بچه نجف‌آباد یزد به دوران کودکی تا نوجوانی سردار جعفری همچنین آداب و رسوم مردم یزد و جغرافیای این استان می‌پردازد.
 
فصل دوم با عنوان دانشکده هنر، فصل سوم با عنوان خمینی ای امام، فصل چهارم با عنوان دانشجوی خط امام، فصل پنجم با عنوان در انقلاب فرهنگی، فصل ششم شکست حصر سوسنگرد، پیروزی یک تفکر، فصل بعدی و همسر یا همسنگر، تیم عاشورا و الی‌بیت‌المقدس عنوان‌های بخش‌های این کتاب هستند.
 
بخش پایانی کتاب کالک‌های خاکی اختصاص به عکس‌هایی ناب از مراحل مختلف زندگی سردار جعفری دارد که به همراه تعدادی سند فصل دوازدهم را شامل می‌شود.
 
این اثر دارای متنی پرمحتوا و نثری روان است و در غرفه انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.
http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9362&tab=rooz