نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ضرغامی: هر نامزد انتخاباتی حداقل 10 ساعت برنامه دارد


تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدعزت الله ضرغامی در این همایش آمادگی کامل رسانه ملی برای تبلیغات برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام کرد و گفت: برای هر نامزد؛ حداقل 6 ساعت برنامه تلویزیونی و 4 ساعت برنامه رادیویی در ساختارهای متنوع و جذاب تدارک دیده شده است که امکان افزایش بیست درصدی آن نیز وجود دارد.

ضرغامی افزود: امکانات فراهم شده تبلیغی در شبکه‌های صدا و سیما در حدی است که نامزدهای محترم نیاز به صرف هزینه و استفاده از ظرفیت‌های محدود دیگر ندارند.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به رعایت جدی اصل بی‌طرفی در برنامه‌های رسانه؛ گفت: توزیع برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای در جدول پخش بر اساس اصول علمی خواهد بود که نهایتاً با قرعه‌کشی، جدول نهائی تنظیم و رسانه‌ای خواهد شد.

ضرغامی؛ اطلاع‌رسانی مستمر؛ افزایش آگاهی‌ها‌ی علمی برای انتخاب اصلح؛ ترسیم سلامت و قانونمندی انتخابات و نمایش فرآیند مردمی در اجرای آن؛ روشنگری در برنامه‌های تخریبی رسانه‌های معاند؛ آرامش بخشی به جامعه؛ ایجاد شور و تحرک لازم برای حضور مردم و نمایش حماسی این حضور تاریخی؛ اخلاق مداری و برنامه محوری در برنامه‌های نامزدها؛ ترویج گفتمان واقع‌بینی؛ نگاه تطبیقی با انتخابات مشابه در کشورهای مدعی دموکراسی، تلاش در جهت ایجاد وحدت و تحکیم انسجام ملی را از جمله سیاست‌های رسانه ملی در این انتخابات عنوان کرد .

رئیس رسانه ملی افزود: صدا و سیما برنامه‌های انتخاباتی زودرس در رسانه‌ها را از جمله آسیب‌های انتخاباتی دانست و گفت: رسانه ملی با طرح زمان‌بندی معقول و تجربه شده، اقدامات خود را در موقع مقرر آغاز کرد و تا روز انتخابات حداقل 2000 ساعت برنامه‌های متنوع انتخاباتی در شبکه‌های سراسری و استانی پخش خواهد کرد.

رئیس رسانه ملی افزود بر طبق نظرسنجی‌های انجام گرفته در طول یکسال گذشته و پس از پخش چند برنامه پربیننده انتخاباتی بطور میانگین حداقل 15درصد رقم مشارکت مردم در انتخابات افزایش یافته است.

ضرغامی با اشاره به دستاوردهای نظام و خدمات دولت اسلامی در سراسر کشور گفت: رویدادهای ملی و افتتاح پروژه‌ها و انجام خدمات رفاهی به مردم توسط دولت به طور معمول و با رعایت اصول و سیاست‌های تبلیغاتی سازمان منعکس خواهد شد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9368&tab=rooz