نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ناگفته های جدیدی از زندگی شخصی سید حسن نصرالله


تاریخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲

به گزارش خبرگزاری مقاومت اسلامی به نقل از تسنیم و  النخیل، ساده زیست متولد شد، ساده زیستانه زندگی کرد و ساده زیستانه نیز دنیا را ترک خواهد کرد. تنها میراثی که از او به جای خواهد ماند فرزندانش هستند و تاریخی مملو از پیروزی ها.

او یک جفت کفش بیشتر ندارد و ساعت دست خود را سال هاست که نو نکرده است. ساعتی که او استفاده می کند ساعت سیکویی است که قیمت آن از 19دلار تجاوز نمی کند. تمام هدایایی که از خارج لبنان، از ثروتمندان و ملاقات کنندگان دریافت می کند، به جوانان اهدا می کند چرا که معتقد است، آنها مستحق تر هستند.

در جریان ملاقات کوفی عنان با سید حسن نصرالله، برای کوفی عنان یک فنجان کاپوچینو مهیا می کند چرا که می دانست کوفی عنان چه چیزی را دوست دارد.

او که روزی در مراسم فارغ التحصیلی دختران حضور یافته بود، گفته بود که از روی شرم و حیا سرش را هرگز بلند نخواهد کرد و همین مقاومت او باعث شد تا افراد زیادی او را سرزنش کنند.

تنها کسی است که رفیق حریری تنها در برابر او کفش هایش را درآورد و در طی مراسم شام ساده ای که با او داشتند در حالیکه بر روی روانداز ساده ای شام می خوردند، تنها زیتون و ماست را برای شام انتخاب کرد.

او یکی از کسانی است که از همنشینی با ثروتمندان پرهیز می کند. او هر زمان که در جلسات و سخنرانی ها شرکت می کند، در وقت نماز و دعا، جلسه را ترک کرده و سپس در ادامه جلسات حضور می یابد.

او چنان ساده زندگی می کند که در زمان حمله اسرائیل به لبنان، نیروهای رژیم صهیونیستی در خانه فقرا دنبال سید حسن نصرالله می گشت؛ چرا که می دانستند او از مردان خدا در لبنان و مرد انفاق در خانه فقراست. تنها مشکل سید حسن نصرالله مهربانی زیاد او در برابر مخالفانش به خصوص مخافلان داخلی اش در لبنان است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9392&tab=rooz