نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
اعتراف تل‌ آویو به ترور مغنیه


تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲

سفیر سابق رژیم صهیونیستی در آلمان اعتراف کرد سازمان اطلاعاتی این رژیم در ترور «عماد مغنیه» فرمانده نظامی سابق حزب‌الله در فوریه ۲۰۰۸ در دمشق، دست داشته است.


به گزارش خبرگزاری فارس، «آوی بریمور» در نخستین اعتراف رسمی اسرائیل به دست داشتن در ترور مغنیه، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی که از شبکه آلمان پخش شد، اذعان کرد که ترور مغنیه کار اسرائیل بود.

بریمور که درباره تجاوز اخیر اسرائیل علیه سوریه سخن می‌گفت، پیش‌بینی کرد که سوریه به این تجاوز اسرائیل پاسخ نمی‌دهد و در توجیه این پیش‌بینی خود نیز گفت: همانند سال 2008 که سرویس اطلاعاتی ما مغنیه را ترور کرد و حزب‌الله و ایران وعده دادند که علیه ما در سراسر جهان دست به عملیاتی خواهند زد.

رژیم صهیونیستی همواره به هر شکلی از اعتراف به ترور مغنیه و یا مسئولیت هر گونه عملیات تروریستی از قبیل حمله اخیر علیه دمشق خودداری می‌کند و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم اعضای دولت را به سکوت در این باره دعوت کرده و رسانه‌های اسرائیلی نیز از پرداختن به این موضوع خودداری کردند.

اعتراف دیگری که اهمیت آن کمتر از ترور مغنیه نیست، چیزی بود که « میخائیل فولفزون» تاریخ‌نگار اسرائیلی-آلمانی و افسر ذخیره ارتش اسرائیل در این برنامه به آن اذعان کرد.

وی گفت که اسرائیل طرح‌هایی در خصوص اردن و آوارگان فلسطینی دارد و از «عبدالله دوم» پادشاه اردن خواست تا سیستم حکومتی خود را تغییر دهد و زمینه را برای فلسطینیان ایجاد کند تا اردن را به آنچه «فلسطین اول» خواند، تبدیل کنند.

وی پیش‌بینی کرد که اگر این امر محقق نشود، انقلاب‌های عربی به سرنگونی خاندان پادشاهی اردن منجر خواهد شد که در واقع اشاره غیرمستقیم به نقش جماعت اخوان‌المسلمین در این کشور بود.

فولفزون در این برنامه اظهار داشت: عاقلانه‌ترین کار برای آلمان، اتحادیه اروپا، غرب و آمریکا این است که به پادشاه اردن بگویند: تو باید به چیزی شبیه به رئیس جمهور آلمان تبدیل شوی یعنی یک شخصیت دارای منصب نمادین با اختیارات محدود! و کشورت را به یک کشور دموکراتیک تبدیل کن و اجازه بده فلسطینیان هر کاری می‌خواهند از اردن انجام دهند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9399&tab=rooz