نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
پایان رسیدگی دادگاه کهریزک تا دو جلسه دیگر


تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲

به گزارش واحد مرکزی خبر،  قاضی مدیرخراسانی پس از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران درباره حضور حداد متهم ردیف سوم پرونده در جلسه دادگاه افزود:‌ الزامی به حضور وی در جلسه دادگاه برای دفاع آخر نیست چرا که وی وکیل دارد.

قاضی مدیرخراسانی درباره اقدام اخیر حیدری‌فر مبنی بر انتشار جزئیات دادگاه نیز گفت: ‌اقدام حیدری‌ فر( متهم ردیف دوم پرونده) مبنی بر انتشار جزئیات دادگاه را به دادسرا اعلام کردم و این موضوع در حال پیگیری است.

وی درباره حضور شاهدانی که یکی از اولیای دم معرفی کرده بود ، در جلسه دادگاه نیز افزود : نیازی به حضور شهود ندیدم و آنها را احضار نکردم.

جلسه بعدی دادگاه 25 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

وکیل یکی از متهمان پرونده کهریزک گفت: در صورتی که قاضی پرونده تشخیص دهد، موکلم برای آخرین دفاع در دادگاه حاضر می شود.

اصلانی وکیل حداد متهم ردیف سوم پرونده پس از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه امروز شکات اظهار نظر کردند و به دلیل طولانی شدن اظهارات شاکیان ادامه آن به جلسه آینده موکول شد.

وی گفت: امیدواریم طی دو جلسه دیگر رسیدگی به این پرونده به پایان برسد.

اصلانی درباره حضور موکلش در جلسه دادگاه نیز گفت: به جای موکلم من در جلسات دادگاه حاضر می شوم اما در صورتی که قاضی پرونده تشخیص دهد موکلم برای ارائه آخرین دفاع در جلسه دادگاه حاضر می ‌شود، این به تشخیص قاضی بستگی دارد.

وی افزود: تاکنون شاکیان مطالب خودشان را بیان کرده اند و امیدواریم در پایان جلسه رسیدگی ، رأی عادلانه صادر شود.

وکیل خانواده جوادی‌ فر یکی از شاکیان پرونده کهریزک گفت: تشخیص قانونی بودن بازداشتگاه کهریزک بر عهده حیدری‌فر نیست اگر اینگونه بود اکنون وی اینجا نبود.

محمد صالح نیک‌ بخت پس از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران درباره اظهارات حیدری ‌فر مبنی بر قانونی بودن کهریزک افزود: ‌ تشخیص این موضوع برعهده سازمان زندان هاست که مدیرکل زندانها مطالب خود را دراین باره بیان کرده است.

وی گفت: قاضی پرونده نیز بعدا نظر خود را بیان می کند.

نیکبخت در ادامه بابیان اینکه جلسه بعدی دادگاه روز چهارشنبه(25 اردیبهشت) است گفت : در جلسه امروز فقط شکات پرونده صحبت کردند و ادامه اظهارات شاکیان به جلسه بعد موکول شد .

وی با بیان اینکه جلسه امروز دادگاه بهترین جلسه بود افزود: در جلسه امروز قاضی دادگاه کمترین تذکر را داد چرا که مرتضوی در این جلسه صحبتی نکرد و روند دادگاه خیلی عالی پیش رفت.

نیک بخت درباره حضور شهود در جلسه امروز دادگاه نیز گفت :  در جلسه امروز سرهنگ فلاح (معاون بازرسی فاتب) که خود یکی از محکومان دادگاه نظامی بود با احضار رئیس دادگاه به عنوان شاهد در جلسه حضور پیدا کرد.

وکیل خانواده جوادی‌فر درباره انتشار عکس‌هایی که حیدری‌فر مدعی شده است، گفت: وی هنوز عکسی ارائه نکرده است و احتمالاً می‌خواهد این عکس ‌ها را در روز قیامت ارائه دهد.

نیک‌ بخت درباره مصاحبه اخیر حیدری‌ فر با یکی از خبرگزاری‌ها و انتشار جزئیات دادگاه غیرعلنی نیز گفت: براساس بند 7 ماده 6 قانون مطبوعات انتشار مطالب اینگونه دادگاه‌ ها خلاف قانون است و افرادی که این کار را انجام دهند با عنوان مفتری تحت تعقیب قرار می‌ گیرند.

وی ادامه داد: حیدری فر آنقدر از این صحبت ها می کند که دیگر کار از تذکر گذشته است.

نیک بخت گفت: اقدامات حیدری‌فر و مرتضوی مبنی بر مصاحبه با رسانه‌ها و انتشار جزئیات دادگاه غیرقانونی و ادامه کارهای غیرقانونی دیگرشان است.

وی درباره اینکه جلسه بعد آخرین جلسه دادگاه خواهد بود افزود : جلسه بعد ادامه اظهارات شاکیان خواهد بود و آقایان روح الامینی و جوادی فر مطالب خود را بیان خواهند کرد ، احتمالا جلسه بعد از آن آخرین جلسه دادگاه خواهد بود . 

وکیل خانواده جوادی‌فر گفت : در جلسه امروز نیز سه وکیل شکات و خانم های آقایان کامرانی و روح الامینی صحبت کردند.

وی درباره حضور حداد متهم ردیف سوم پرونده نیز افزود : وی در جلسه امروز دادگاه نیز حضور نداشت اما برای اخذ آخرین دفاع باید جلسه دادگاه حاضر ‌شود، چون هر متهمی برای اخذ آخرین دفاع باید در جلسه دادگاه حاضر شود هر کس که باشد.

وی ادامه داد : گمان نمی‌کنم حداد برای حضور در جلسه دادگاه درصورت احضار قاضی مقاومت کند اما اگر این چنین باشد دادگاه می‌تواند او را جلب کند.

یکی از شاکیان پرونده کهریزک نیز گفت: خوشبختانه جلسات دادگاه روند خوبی دارد و فکر می‌کنم تا دو جلسه دیگر به پایان برسد.

جوادی‌فر در پایان هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک در جمع خبرنگاران درباره انتشار عکس های مورد ادعای حیدری‌فر(یکی از متهمان) نیز گفت: ظاهراً می‌گویند وی عکس هایی را در اختیار دادگاه قرارداده است اما من تاکنون عکسی ندیده ‌ام و در دادگاه‌ نیز درباره این موضوع صحبتی نشده است.

یکی از خبرنگاران پرسید: آیا از سرهنگ فلاح (از مسئولان وقت نیروی انتظامی)درباره موضوع بازداشتگاه‌ کهریزک نیز سوال شد و وی در این باره نیز شهادت داد ؟

جوادی‌فر موضوع را تایید کرد و گفت: بله در جلسه دادگاه سؤالاتی از این فرد در این خصوص مطرح بود.

این شاکی پرونده کهریزک در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری درباره مطالب برخی رسانه‌ها از زبان وی گفت: این موضوع را از طریق وکیلم پیگیری کرده‌ام.

وی درباره حضور نیافتن مرتضوی و حیدری فر متهمان ردیف اول و دوم پرونده در جمع خبرنگاران هم گفت: این موضوع را باید از خودشان سؤال کنید.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9401&tab=rooz