نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آقاي مطهري، اين ره كه تو مي روي به ناكجا آباد است


تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۸۹

سخنان قاطع و مقتدرانه آيت الله لاريجاني درباره محاكمه سران فتنه هر چند موجي از رضايت و دلگرمي را در ميان علاقمندان به انقلاب به وجود آورد اما به مانند هميشه حاميان جريان فتنه و فتنه گران را دچار ترس و واهمه كرد. اما با اين حال علي مطهري نماينده مردم تهران كه تعصب خاصي به نواختن ساز مخالف دارد به مانند هميشه دست به قلم شده و با اسقبال از اين اقدام نكاتي انحرافي را در اين باره يادآور شده است.


به گزارش بولتن: مطهري در اين نامه خود ضمن ايجاد راه هايي انحرافي درباره موضوع مطرح شده در زمينه برخورد با فتنه گران مواضعي را بر زبان رانده كه با رمز گشايي از آنها مشخص مي شود اين نامه ديگر بويي از دلسوزي براي انقلاب و نظام نبرده است.

مطهري در بخش ابتدايي نامه خود به رئيس دستگاه قضا آورده است: "از رسیدگی دقیق به جرایم فتنه‌گران و از جمله جرم ادعای تقلب سخن راندید که نشان می‌دهد سیاست مدیران بحران اخیر از دق مرگ کردن سران معترضان به محاکمه آنها تغییر یافته که امری مبارک است. همان طور که مستحضرید تاکنون سیاست مدیران این بحران چنین بوده است که به جای محاکمه این افراد، کاری کنند که آنها از سوی مردم طرد شوند و نتوانند به طور طبیعی در مجامع عمومی ظاهر شوند و زندگی عادی بر آنها سخت گردد."

مشخص نيست آقاي مطهري اين ادعا را از كجا آورده اند؟ چه كسي چنين چيزي را سياست كرده و بنيان نهاده است؟ آيا اين خود مردم نبودند كه با خلق حماسه بي نظير در نهم دي و 22 بهمن با دستان خود عوامل استكبار و فتنه گران را به كنج عزلت خجالت و انزوا راندند. بر خلاف توهم آقاي مطهري اين مردم و دلسوزان انقلاب بودند كه پاسخي دندان شكن به فتنه گران دادند. آقاي مطهري بهتر از هر كس ديگر مي داند كه اگر نياز بود كه سياستي در مواجهه با فتنه گران در پيش گرفته شود با عنايت به تخلفات و جرائم بي حد و حصر آنان نيازي به دق مرگ كردن نبود. بلكه اين مُرّ قانون بود كه گريبان آنان را چاك مي كرد. اما وقتي كه مردم غيور و انقلابي خود پاسخ همپياله هاي استعمار را دادند چه نيازي به هزينه تراشي بود؟


در جاي ديگر نامه خود علي مطهري نوشته است : "اجرای عدالت در این موضوع منوط به این است که اتهامات همه اطراف این بحران مورد رسیدگی قرار گیرد، هم کسانی که ادعای تقلب را مطرح کردند و مردم را به حضور در خیابان‌ها تشویق نمودند و هم کسانی که با اتهام زنی‌های خود در مناظرات و سخنان و رفتارشان در جشن پیروزی، بخشی از زمینه این فتنه را فراهم کردند، اگرچه اتهام دسته دوم بسیار سبک‌تر از اتهام دسته اول است. "

اين سخنان تكرار هزار باره اوهامي است كه بر ذهن آقاي مطهري نقش بسته است. كدام اتهام زني در مناظرات ؟ مگر غير اين بود كه تمامي نامزدها از سوي جريان زر و زور و تزوير بسيج شده بودند تا رئيس جمهور برآمده از متن مردم را بي حيثيت كرده و زمين گيرش كنند؟ اينكه پرده از توطئه هايي اين چنين برداشته شد اتهام است؟ چرا موضوع جشن پيروزي را هر باره مطرح مي كنيد؟ چرا خود را تريبون ضد انقلاب قرار مي دهيد؟ به متن سخنان اصلي و نه تحريف شده رئيس جمهور در اين جشن مراجعه كنيد تا متوجه شويد كه وي بيگانگان را خس و خاشاك خوانده و خود را رئيس جمهور همه چهل ميليون راي دهنده معرفي كرد.مي دانيد كه اين سخنان شما در ماه هاي گذشته اصلي ترين منبع استناد ضد انقلاب به زير سوال بردن انتخابات بوده است؟

بر فرض كه چنين توهمي درست باشد؟ آيا كسي كه نظام را در يك سال گذشته مورد هجمه قرار داده و دلخوشي دشمنان انقلاب را سبب شد بايد با توهماتي اين چنين تخفيف در جرائم خود يابد؟ حمايت از بمب گذاران و قاتلان مردم، همنوايي با دشمنان در ضديت با ولايت فقيه، دريافت پول هاي ميلياردي از دشمنان تنها تيترهايي از خدمات موسوي و كروبي به دشمنان است. آيا اين افراد جايي براي دفاع و پشتيباني از خود گذاشته اند كه آقاي مطهري چنين برايشان سينه چاك كرده است؟

به نظر مي رسد جريان فتنه قصد دارد با استفاده از تريبون هاي در اختيار كساني چون علي مطهري كه ادعاي دلسوزي انقلاب را دارند همچنان به تشويش اذهان و اخلال در امور اداري كشور بپردازد؟ جا دارد كه مسئولان امر با عنايت به اين موضوع برخورد قاطعي را با اين جريان در سايه انجام دهند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=943&tab=rooz