نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
احمدی نژاد در جلسه هیئت دولت: امروز همه مناسبات تحت تاثیر اندیشه امام راحل است


تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۲

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران در جلسه هیات دولت در سخنانی با اشاره به اینکه در آستانه چهاردهم و پانزدهم خرداد و ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: نقش، وجود، اندیشه و حرکت امام راحل برای جامعه بشری هدیه‌ای الهی در عصر حاضر بود.

رییس‌جمهور تصریح کرد: در دوره‌ای که همه بدنبال نفی ارتباط با آسمان و حقیقت اصالت پیامبران بودند و جامعه بشری در انحصار اندیشه منحط قرار داشت، امام خمینی (ره) آمد و فریاد ارتباط با آسمان و کمال روح انسان را مطرح و راه جدیدی را پیش پای بشریت قرار داد.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: امام خمینی (ره) احیاگر انسان معاصر، حق و حقیقت و اندیشه توحید، عدالت و پاکی در دوره معاصر است؛ امام حقیقتاً مردی خدایی و آسمانی بود که از مرزهای منیت و خودپرستی، عبور کرده و بسیاری از حجاب‌ها از برابر چشم او کنار رفته بود.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: همگان با کلام امام خمینی (ره) احساس آشنایی می‌کردند، چرا که او یک رهبر مردمی به معنای واقعی بود که عمیقاً به عواطف، اندیشه‌ها، ایمان و اراده مردم باور و اعتماد داشت و این را در اتصال به آسمان و امام عصر (عج) دریافته بود.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: امام راحل به دلیل آنکه ایمان و اعتقاد حقیقی داشت در شرایط سختی که رژیم طاغوت در کشور ایجاد کرده بود، بازگشت و اعلام کرد که دولت تعیین می‌کنم و این کار را نیز انجام داد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امام خمینی (ره) در برابر همه زیاده‌خواهی‌های داخلی و خارجی با تکیه و میدان دادن و باور به مردم ایستادگی کرد، گفت:‌ امام راحل تراز و اعتقاد نقش ملی ملت را ارتقاء داد و روح آزادگی را در میان ملت‌های جهان دمید و امروز یاد و نام او در جهان و در میان ملت‌ها می‌درخشد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امام آمد و افول امپراطوری‌ها را در جهان فریاد زد و راه نجات ملت‌ها را تبیین نمود و در این راستا همه بشریت تا آخر مدیون و مرهون راه امام خمینی (ره) خواهند بود.

وی افزود: خدا را شاکریم که بخشی از عمر ما در دوران و همراه امام و بخش دیگری همراه با اندیشه و در راه و مسیر امام خمینی (ره) قرار دارد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز ملت ایران بیش از گذشته قدر امام خمینی (ره) را شناخته و راه او را می‌شناسد، گفت: عشق به امام راحل امروز بیشتر در دل‌ها خانه کرده و مردم به پاکی راه او بیشتر ایمان می‌آورند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: از خدا می‌خواهیم ما را از راه امام خمینی (ره) که راه توحید، عدالت و انسانیت و راه خداست و از یاد او که یاد امام عصر (عج) است، جدا نکند.

در جلسه امروز هیات دولت در خصوص مسائل و موضوعات گوناگون کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی توسط اعضای دولت اتخاذ شد.

براساس مصوبات امروز هیات دولت به سازمان نظام پرستاری اجازه تاسیس مرکزی جهت آموزش به منظور ارائه خدمات به پرستاران خارج از مراکز درمانی و صدور پروانه کار برای خادمان این حوزه داده و مقرر شد در وزارت بهداشت، درمان و آ‌موزش پزشکی معاونت پرستاری ایجاد گردد.

همچنین با تصویب هیات وزیران مقرر شد تعرفه پرستاری در شورایعالی بیمه سلامت مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9446&tab=rooz