نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
کاربران اینترنتی خواستار محاکمه علی مطهری شدند


تاریخ: ۱۴ مهر ۱۳۸۹

این روزها اگر چه دیگر کسی تره برای سخنان و مواضع طنزگونه علی مطهری خُرد نمی کند، اما گاه تکرار بافته های ذهنی مطهری در برخی رسانه ها برای بانيان آن مسئله ساز می شود و آن وقتی است که نوبت به کاربران اینترنتی می رسد تا نظرات خود را درخصوص خبر درج کنند و قضاوتشان را درخصوص علی مطهری بیان نمایند.

به گزارش رجانيوز، علی مطهری همان کسی است که در خصوص منتظری این گونه می نویسد:«چند سال پیش در روزهای آخر حصر آیت الله منتظری با دریافت مجوز به دیدن ایشان رفتم. اولین جمله ای که به من گفت این بود: علی! دیدی با من چه کردند؟! دلم فرو ریخت. گفتم اگر شهید مطهری بود این طور نمی شد. سخن مرا تایید کرد و یک ساعت و نیم با من درد دل کرد. از وضع خودش در آن سال‌ها و از خاطراتش با شهید مطهری گفت. از جمله مسئله رابطه شهید مطهری با آیت الله بروجردی و کدورتی را که میان آنها پدید آمده بود خوب ودقیق توضیح داد و جزئیات حوادث در خاطرش بود.»

علی مطهری همان کسی است که موضع میرحسین موسوی را در حوزه اثباتی تایید می کند(!) و می گوید: «موسوي در اثبات خوب آمد، اما در نفي خوب عمل نكرد.» او البته در مورد اشتراک نظرش در حوزه اثباتی با موسوي توضیح بیشتری نمی دهد. فقط به ذکر این نکته اکتفا می کند که اگر موسوي خود را برنده اعلام نکرده بود، می توانست در قامت منتقد کارهای زیادی را پیش ببرد. او می گوید: «موسوي مي‌توانست به عنوان يك منتقد در صحنه سياسي كشور باقي بماند و در فضاي سياسي موثر باشد؛ اما او نتوانست فضا را كنترل كند؛ در حالي‌كه بايد هدفش را مشخص مي‌كرد.»

علی مطهری همان کسی است که بعد ماجرای سید حسن خمینی و در حالی که رهبر انقلاب بارها بحث صفین را پیش کشیده بودند، طی یادداشتی می نویسد: «آقایانی که اصرار بر شبیه‌سازی حوادث امروز با حوادث صدر اسلام دارند آیا صحیح می‌دانند که آنها و دار‌و دسته‌شان را به سپاه عمر سعد و ابن زیاد تشبیه کنیم که در روز عاشورا با ایجاد سر و صدا اجازه نمی‌دادند نوه پیغمبر سخن بگوید؟ در روزی که باید از وحدت سخن رانده می‌شد، پروژه تفرقه اجرا شد و این به صلاح کشور نبود.»

مطهری همان کسی است که بعد ماجرای یک شنبه سیاه مجلس به جای ابراز تأسف از مصوبه جنجالی به منتقدان می تازد و از کوچک زاده با عنوان "کوچک‏اف" یاد می کند. مطهری می گوید:«آقاي حسينيان در صحبت‌هاي خود گفتند به اين طرح راي بدهيد تا مشكلات اصولگرايان حل شود اما بايد گفت اصولگرايان هيچ مشكلي جز شما و امثال شما و آقاي كوچك زاده ندارند.» سخنان مطهری در آن روز با عباراتی چون خفه شو و بتمرگ و... همراه شد تا مطهری را مجبور به عذرخواهی مکتوب کند.

مطهری همان کسی است که سال ها پیش به هاشمی و خانواده او حمله می کرد و می گفت:«ورود و دخالت اقوام رییس‌جمهور(هاشمی) در تمام شئون سیاسی و اقتصادی واقعا درست نبود. اینکه اینها بیایند در اکثر مراکز حساس اقتصادی مسلط شوند، این چه دلیل موجهی دارد؟ مثلا در وزارت نفت آنجایی که باید معاملات مهم انجام شود حتما باید از نزدیکان ایشان باشد.»

مطهری البته علت احتمالی استفاده از نزدیکان در برخی پست ها را اطمینان و اعتماد آقای هاشمی می دانست و می گفت:«تا یک حدی این استدلال قابل قبول است. مثلا اینکه پسرشان رییس دفترشان باشد؛ ولی حالا حتما باید "کیش" هم "دست اینها" باشد، وزارت نفت هم "زیر نفوذ اینها" باشد، فلان کارخانه خودروسازی هم "مال اینها" باشد و انحصار صادرات فلان محصول "در اختیارشان" باشد؟ اینها هم توجیه امنیتی دارد؟ اینها را که دیگر نمی‌شود براساس مصالح ملی توجیه کرد.»

او همچنین اذعان می داشت که باب حمله به مقدسات نیز از خانواده هاشمی و نقش آفرینی های یکی از فرزندان او آغاز شده است:«خب، وقتی یک خانواده‌ای اینقدر دست‌شان در امور اقتصادی و قدرت سیاسی باز باشد، کم‌کم جسارت پیدا می‌کنند و متعرض امور مقدس هم می‌شوند. مثلا دختر ایشان به چه مجوزی باید آزاد باشد که احکام اسلام را به راحتی زیر سوال ببرد؟ خب این خانم در آن روزنامه‌ای که داشت خیلی راحت نوشت چرا باید دیه مرد دو برابر زن باشد یا چرا حکم اثر چنین و چنان است؟ اصلا باب حمله به مقدسات از آن موقع باز شد و اینها فسادهایی بود که از آن وقت جان گرفت و در جامعه گسترش پیدا کرد.»

اما علی مطهری امروز هاشمی رفسنجانی را چهره ای مظلوم می داند و از کنار نامه تند و تیز هاشمی در روزهای قبل انتخابات به سادگی می گذرد. او در عوض به گونه ای به مصاف دولت و شخص احمدی نژاد می رود که بارها مورد خطاب غیرمستقیم رهبر انقلاب قرار می گیرد. چه آنجا که بحث اصلی و فرعی کردن مطرح می شود و چه آنجا که باب سوال از رییس جمهور گشوده می شود.

مواضعی از همین دست، علی مطهری را در چشم اصولگرایان بی اعتبار کرده است. با این همه اما به نظر می رسد علی مطهری تنها یک شخص نیست. بلکه نماینده و يا به تعبير بهتر چهره تلويزيوني جرياني است كه حرف‌هاي خود را ترجيح مي‌دهد با كوك كردن وي رسانه‌اي كند.

نامه سرگشاده علی مطهری به رییس قوه قضائیه و تکرار ادعاهای طنزگونه پیشین شاید آخرین پرده ماجرای علی مطهری بود. نامه ای که در آن، تلويحاً تدبیر نظام و رهبر انقلاب در عدم برخورد با موسوي و کروبی اشتباه دانسته شده و مورد انتقاد قرار گرفته بود. این نامه که از سوی برخی سایت های خبری هم منتشر شد، واکنش ها و قضاوت های جالب و تامل برانگیز مخاطبان را در پی داشت. برخی کاربران خواستار محاکمه علی مطهری و کسانی شدند که به گرد و غبار آلود کردن فضای فتنه کمک کرده بودند. برخی نیز این نامه علی مطهری را هم مثل یادداشت بعد ماجرای سید حسن در تقابل با رهبری ارزیابی کردند. گفتنی است رجانیوز پیشتر در مطلبی با عنوان "رطب خورده ای که منع رطب می کند"، نکاتی را در خصوص تعارضات علی مطهری گوشزد کرده بود و اعلام آمادگی كرده بود تا نظرات کاربران خود را در صورت نیاز برای قضاوت در اختیار آقای مطهری قرار دهد.

اما در عبارات انتقادآمیزی که این سایت ها از میان نظرات کاربران خود ذیل نامه سرگشاده به آیت الله آملی لاریجانی منتشر کرده بودند، آمده بود:

این مواضع و آشفتگی ذهنی مطهری من رو یاد قطب نمایی میندازه که هنوز به حالت تعادل نرسیده و مدام تکون میخوره تا مسیر درست رو پیدا کنه. یکم اینور یکم اونور و... زین همه نوسان خنده می آید مرا. گریه می آید مرا...
با اين نامه ميخواهد خودش را از صف فتنه جدا كند.

اينكه سران فتنه محاكمه نشدند به صلاحديد مدبرانه شخص رهبري بود كه امثال تو و توكلي (به عنوان منعكس كننده نظرات تو در سايت خود) از اين تدبير غافليد...

طبق گفته ی خود مطهری، باید خودش هم محاکمه بشه. بعلت تهمت زدن به رییس جمهور. توهین به رییس جمهور (که در قانون جرم است.) فحش دادن به نماینده مجلس و...

به نظر من مطهری را بدلیل تهمت به رییس جمهور و برخی اتهامات نادرست به بسیج محاکمه کنید.

ظاهرا آقازاده مطهري، آقاي هاشمي را قطب عالم امكان مي‌دانند كه با نام بردن از ايشان در يك مناظره، كل كشور به هم خورده است! باز خوب است كه از موضع قبلي يك كمي پايين آمده‌اند و جرم دسته دوم را سبك‌تر پنداشته‌اند! فكر مي‌كنم هنوز اندكي از جوگيري ايشان باقي است و اگر كمي بگذرد، عاقل‌تر هم بشوند! در ضمن گفته‌اند كه "افراد يا مجرمند يا مبرا از جرم" و نتيجه گرفته‌اند كه اگر مجرمند "بايد" محاكمه شوند! بفرمايند اين بايد را از كجا آورده‌اند و نقش مصلحت (كه ظاهرا به رئيس مجمع تشخيص آن ارادت ويژه دارند!) و داستان‌هايي چون حصر عايشه پس از جنگ جمل و حصرهايي كه در طول انقلاب در مورد برخي شخصيت‌ها اتفاق افتاد و صداي ايشان هم درنيامد از ديد ايشان چيست؟

آقاي مطهري ما به شما افتخار مي‌كنيم كه همواره در روزگاري كه صداقت از ميان سياستمداران رخت بر بسته نداي عدالت و آزادي را سر مي‌دهيد. خدا پشتيبانتان باد.

با این اظهارات مطهری - همه افراد دخیل در فتنه باید محاکمه شوند - موافقم از جمله این افراد : 1- مهدی هاشمی و فائزه 2- همسر آقای هاشمی (بدلیل تحریک مردم به اغتشاش پای صندوق رای) 3- شخص اکبر هاشمی رفسنجانی به دلیل نامه تحریک آمیز به رهبر انقلاب و اظهاراتی مثل درخواست آزادی همه زندانیان و بازداشتی های اغتشاشات (در حالی که خیلی از ایشان اقدام به آتش زدن بانک و مسجد و اتوبوس و... نموده بودند) در ختمه نماز جمعه تیرماه که خود منجر به یک اغتشاش تازه شد 4- محاکمه آقایان خاتمی و کروبی و موسوی و موسوی خوئینی ها 5- محاکمه کسانی که در ایام انتخابات میلیونها سی دی و پیامک توهین آمیز علیه احمدی نژاد پخش کردند
آقای مطهری توی مصاحبه با یکی از سایت ها وقتی از آقای هاشمی پرسیده بودند گفته بودند ما را با آقای هاشمی در نیاندازید و از هرگونه سوظن نسبت به ایشان پرهیز کرده بودند این درحالی است که ایشان به طور مداوم بر سوء ظن های خویش نسبت به احمدی نژاد و اطرافیانش اصرار می ورزد. و نقش وکیل مدافع آقای رفسنجانی را ایفا می کند.

آقای مطهری مشخص کنند بالاخره کدوم طرفی هستند؟

وای وای چه عادل! ای بیطرف ای مستقل! اگه بخواد اینجوری باشه باید به اتهامات شما هم رسیدگی بشه جناب آقای مطهری کم توهین نکردین به نمایندگان مردم و همینطو به رئیس جمهور اینم فکر میکنم تو قانون جرم محسوب میشه.

همين نامه بايد به عنوان سند در رسيدگي به اتهامات مطهري استفاده شود. اگه آدم تقوا را رعايت نكنه يجعل لكم فرقانا هم در موردش محقق نميشه اونوقته كه بهش ميگن خواص بي بصيرت يعني واقعاً آقاي مطهري فكر ميكند كه سران فتنه نتيجه ي انتخابات رو قبول نكردند چون احمدي نژاد در مناظره با رقيب انتخاباتي اش اسم شخصي رو برد كه نبايد مي‌برد!؟ ولي تا جايي كه ما يادمونه اون جمعيّتي كه تو خيابون بودند براي مقابله با به اصطلاح كودتا به خيابون اومدند و نه براي اعاده ي حيثيّت از پدر پسر شجاعي، ‌كه هم اكنون در انگلستان است!

بنظر من مطهری داره زور میزنه وجه ی خودش رو برای انتخابات ترمیم کنه. ولی حاج علی متاسفانه دیر شده. آب رفته رو نمیشه به جوب برگردوند.

آقای مطهری فکر می کنند با این نوع حرف زدن هم اصول گراها به خاطر پدرش بهش رای می دهند و هم اصلاح طلبا به خاطر ضد احمدی نژاد بودن. اما اصول گراها رای نمی دهند و اصلاح طلبا اصلا تو انتخابات بعدی شرکت نمی کنند. حالا ببینید شانس بیارند نفر 50 بشوند.

کسی که اسم اصولگرا را روی خودشان گذاشته است (آقای مطهری) چرا بعد از انتخابات مدتها در نشریه اعتماد ملی - متعلق به مهدی کروبی - یکی از سران فتنه، مطلب می نوشت؟ یادم می آید قبل از انتخابات در صفحه اول روزنامه اعتماد ملی با تیتر درشت نوشته شده بود ((اعدام کودکان را در ایران متوقف کنید)). چرا آقای مطهری به این عمل زشت هیچ اعتراضی نکرد؟ چرا آقای مطهری تا کنون هیچ انتقادی از برخی فرزندان هاشمی که در انتخابات میلیونها سی دی علیه احمدی نژاد پخش کردند، سخنی به میان نیاورده است؟ چرا از فائزه هاشمی (که در یک سخنرانی قبل از انتخابات علنا" به احمدی نژاد توهین کرد) هیچ انتقادی مطرح نکرده است؟

چرا آقای مطهری اینقدر از منتظری حمایت می کرد؟ بیانیه عجیب علی مطهری هنگام فوت منتظری را مشاهده کنید.

کاش می شد همه یاد بگیریم که از طرف مردم صحبت نکنیم، بلکه به عنوان یک انسان نظر خود را بگوییم. چرا که آقای توکلی و مطهری نیک می دانند مردمی که آن ها نمایندگانشان هستند به معنای 75 میلیون آدم با باورها و اعتقادات و دیدگاه های متفاوت و حتی متضاد است. اگر آقای مطهری از جایگاه قوه مقننه صحبت می فرمایند بحث دیگری است ولی این فرهنگ غلطی است که همه از کلمه مردم بهره برداری می کنند.

اگر گفتن حقایقی که سالها بین مردم بیان می شد و همیشه مردم سوال می کردند که آقازاده ها چرا این زندگی های آن چنانی دارند جرم است باید احمدی نژاد هم محاکمه شوند. ساده لوحانه است اگر مناظرات را دلیل فتنه بدانیم اگر مناظرات دلیل فتنه بود پس چرا خواسته ها از احمدی نژاد بالاتر رفت؟ هدف تغییر نظام بود و احمدی نژاد بهانه ایجاد فتنه.

به نام حق. آقای مطهری، حنای شما دیگه رنگی ندارد. این کارا قدیمی شده. چه عجب شما هم از آقایان با نام فتنه گر یاد کردید؟ احتمالا محاسباتتان به اینجا رسیده؟! بی بصیرتی شما خیلی وقت پیش ثابت شده بود. خیلی با تاخیر به این نتایج درخشان رسیدید. شهید مطهری، قبل از اینکه فتنه ای شکل بگیرد آن را شناسایی می کرد و روشنگری هایش را آغاز می کرد. پسر شهید مطهری بعد از آنکه فتنه ای آغاز شد، در ابتدا به نفع فتنه گران سخن می گفت (جو فتنه ایشان را هم گرفت) بعد از اینکه فتنه جان داد (9 دی و 22 بهمن) با حرف های بدون فکر سعی در زنده کردن فتنه داشت و حال که مرگ فتنه را باور کردند و همه از این فتنه گران اعلام برائت می کنند تازه ایشان یاد فتنه و فتنه گر افتادند. در نهایت باز هم از بی بصیرتی دست بر نمی دارند و به رئیس جمهور ایران توهین می کنند. آقای مطهری، با این کارها قصد دارید چهره خود را در میان مردم بازسازی کنید؟ پس احتمالا مردم را بسیار کم حافظه پنداشته اید. انتخابات بعدی مجلس حافظه مردم را خواهید دید. زنده باد مردان حق بابا جان پدرتان تئوریسین بوده دلیل نمیشه تو هم تئوریسین باشی. تئوری دادن بلد نیستی تئوری ندادن رو که بلدی. وا... بعنوان یک تهرانی راضی نیستم از حقوق مادی و معنوی نمایندگی که مطهری میگیره و فقط به فکر زدن در باره تفکرات خودشه. مجلسیها جمع کنید این..را. الف جان هزار بار عذر میخواهم از رعایت نکردن قوانین. تو رو خدا منتشر کن بلکه چهار نفر بخونن این عقده من وا شه از دست این تو سر هم زدنا تو مملکت. و الا مجبورم یه روز برم جلو مجلس هوار بکشم مایه بی آبرویی بشه. خدا... خدا...

آقای مطهری خسته نشدید؟کسی به حرف شما گوش نمی ده!

بابا استغفرالله. مهدی هاشمی و خواهر بزرگوارش پاکتر از این حرفهاهستن. بنده خدا فقط کمی غیرتی شده بود که چرا اسم بابام رو آوردید و یکی دو روزی مملکت رو ریخت به هم و الانم که رفته لندن و از اونجا داره زحمت میکشه که آب از آسیاب بیفته و اوضاع که آروم شد بیاد ایران و... آبجیشم که کاری نکرده. مگه بلندگو دست گرفتن جرمه؟! نه والا اینا جرم نیستن. بزارین راحت زندگیشون رو بکنن
آقازاده فقط مهدی هاشمی نیست! نمی دونم چرا شما علاقه ای زیادی به معرفی ایشون به عنوان تنها آقازاده دارید!

آقا یخی چرا حرف در میاری همشیره رفته بود ساندویج بخوره و بخاطر همین معصومیتهاست که آقای مطهری خیالش از اونور جمع هستش. و این از سر دلسوزیه و خلوص نیته که میگه باید به جرم همه بازیگران فتنه رسیدگی بشه (بجز آقا زاده ها) حتی ایشون حاضره که بصورت کاملا داوطلبانه توسط قوه قضاییه محاکمه بشه!

خوب، به این میگن یه پایان خوش واسه فیلم ایرونی. چقدر همه چی خوبه! چقدر خوشحالم! اصلا دیگه مشکلی نمونده! همین که هی به همدیگه نامه می زنن، ته دلمو قرص کرده، خدا خیرشون بده آقای مطهری مواظب باشید تتمه اعتبارتان از بین نرود شما تقریبا می دانید در بین مردم واقعا چه می گذرد نه مثل بعضیها که خود را به آن راه زده اند.

علی مطهری نمی تواند درک کند یا نمی خواهد درک کند که کودتا از چند ماه بلکه دو-سه سال قبل برنامه ریزی شده و ربطی به مناظره و جشن پیروزی ندارد. آن زمان که موسوی خویینی ها گفت باید آقای خامنه ای را از تخت! به زیر بکشیم و زمانی که حجاریان از پروژه تابستان داغ خبر میداد. ایشان بهتر است بجای تعیین تکلیف برای قوه قضاییه بروند فرق عبدالبها با محمد عبده را یاد بگیرند که اینطوری برای جامعه مفیدترند.

آقای مطهری که خودشان قاضی هستند، و می دانند حد جرم هر کس چقدر است کی جرمش سبک و کی سنگین است، خوب خودشان هم در مقام ظابط قوه قضائیه عمل کنند و همه را دستگیر کنند.

فراموش نکنیم که آقای مطهری مصداق کسانی است که در فضای مه آلود حمام قرار گرفته است و هنوز دوست از غریبه را خوب نمی تواند از هم تشخیص دهد. خدا عاقبت همگان را بخیر گرداند

این آقای مطهری که دم از اجرای عدالت می زند؛ خودش فاقد کمترین سعه صدر و عدالت در بر خورد با منتقدین به خودش است. حتی نمی تواند در یک مناظره رادیویی بدون توهین به طرف مقابل بحث را تمام کند یا استفاده از الفاظ رکیک در صحن مجلس و کمیسیونها علیه منتقدین و طرف دعواها که تمام ملت خوشبختانه با خبر شدند.
علي آقاي بايد از شهرت شهيد مطهري سوءاستفاده نکند هرچيزي که دلش خواست جهت تضعيف نظام بزند چون از فضل پدر وي را حاصلي نيست.

اول از همه اینکه آقای مطهری تلاش دارند تا طرف مقابل فتنه گران را آقای رئیس جمهور معرفی کنند (نه ولایت فقیه) که واقعا برای ادراک غلط ایشان متاسفم. دوم اینکه اگر فرض ایشان را درست بگیریم که می خواهند بگویند شروع فتنه از مناظرات بوده است که باید تاسف موکد خود را اعلام کنم و ایشان را که از اردیبهشت سال 84 خود را به خواب زده بوده اند و تخریب ها و کارشکنی ها را علیه رئیس جمهور ندیده اند بیدار کنم. آقای مطهری اگر باز هم فرض را بر این بگذاریم که همه در (دو طرف به قول شما) مقصر بوده اند جای شما و نامزد مورد حمایت شما (آقای محسن رضایی) که با گفتار و رفتارهایتان آتش بر هیزم می ریخته اید در کدام طرف این فتنه بوده است؟ به ذکر یک نمونه اکتفا می کنم نامزد مورد حمایت شما پس از اعتراض به نتایج انتخابات و شکایت به شورای نگهبان پس از رسیدگی آن شورا که منجر به اثبات دروغ بودن ادعای آن نامزد در خصوص تقلب شده بود. به جای آنکه نتیجه را بپذیرد و به قانون تن دهد و به اشتباه خود اعتراف کند، اعلام می کند که به دلیل بحرانی که کشور را فرا گرفته از شکایت خود صرف نظر می کنم. در پایان به این نتیجه رسیده ام که پرونده بیمه کاملا در شرایطی مشکوک مطرح شد که فکرها را به سمت دولت ببرند و بجای محاکمه سران فتنه، دولت را محاکمه و فاسد جلوه دهند و... نکته ای دیگر در مورد نامزد مورد حمایت آقای مطهری که فرق بین فتنه و بحران را نمی دانند.

آقای مطهری تو دیگر فتنه ای جدید راه نینداز! آقای قاضی القضات به اندازه جناب عالی می فهمد و نیازی به هدایت شما شاگردان مدرن فتنه ندارد.

آقای مطهری. از شما متعجبم که نماینده مجلس و اینقدر از قافله عقب! اگر همان ماه های اول فتنه سران فتنه محاکمه می شدند مردم اینقدر بر اشتباه آنان آگاه نمی شدند و فکر می کردند که حکومت آنها را سرکوب کرده است اما حکومت با درایت امام خامنه ای که با پیروی از سخن امام علی(ع) فرمودند در زمان فتنه صبر و بصیرت پیشه کنید این صبر و تاخیر کمک کرد تا دست سران فتنه برای مردم رو شود تا مانند دادگاه های ماه های اول فتنه نگویند تحت فشار این حرف ها را زدند و. از آمریکا و اسراییل کمک خواستند.

به نظر من ایشون با این نامه ها ی سرگشاده ی متوالی!و بیانیه ها و اظهار نظرهای مختلف و البته خاص! در باره ی تمام موضوعات روز!خیلی مشکوک هستن...رفتار ایشان 3 حالت بیشتر ندارد از نظر من: 1-بر خلاف ژستی که می گیرند به هیچ وجه مستقل نیستن و تحت تاثیر بعضی هستند!یا به قول معروف خط می گیرند...2-با این اظهار نظر ها سعی دارند که خود را در کورس رقابت های احتمالی آینده جا دهند 3-کینه ی شدیدی نسبت به شخص رئیس جمهور دارند.چون در هر اظهار نظری یه سیخ به احمدی نژاد می زنن!البته برای اینکه خیلی به نظر نیاد بعضی مخواقع تعریفکی!می کنند. شاید هم تلفیقی از اینها!

واقعا جاي تعجب داره!آقاي علي مطهري،زماني كه بارها و بارها رئيس قوه قضائيه در سخنراني هاي مختلف خودش يه جورايي مستقيم و غير مستقيم اعلام كرد كه سياست اصلي نحوه برخورد با سران فتنه فراتر از قوه قضائيه و با نظامه ديگه اين حرف سخن شما در نامه به آيت الله آملي لاريجاني كه گفتيد: همان‌طور كه مستحضريد تاكنون سياست مديران اين بحران چنين بوده است كه به جاي محاكمه اين افراد، كاري كنند كه آنها از سوي مردم طرد شوند و نتوانند به طور طبيعي در مجامع عمومي ظاهر شوند و زندگي عادي بر آنها سخت شود. در حالي كه اين سياست درست به نظر نمي‌رسد، زيرا افراد يا مجرمند يا مبرا از جرم، در حالت اول بايد محاكمه شوند و به مجازات عمل خود برسند و در غير اين صورت تا زماني كه جرم آنها در دادگاه صالح اثبات نشده است از همه حقوق شهروندي برخوردارند! چه معني مي دهد؟حالا كاري به بقيه سخنان و عكس العمل هاي شما در زمان فتنه و حال كه به نظر بيشتر سران فتنه را خوشحال مي كند تا نظام را،نداريم. البته جاي تعجب ندارد در مناظره اي كه در برنامه ديروز امروز فردا شركت كرده بوديد سياست حمايت از فتنه توسط شما كه حتي كار را به انتقاد صريح از نظام و امام خامنه اي كشانده بود، براي همه رسما اشكار شده بود.به خدا مي شود بدون اينكه گناه نكرده نظام را فرياد زد و يا بدون زير سوال بردن نظام، هم از احمدي نژاد كه انشاالله شما هم در قانوني بودن رئيس جمهوري اش شكي نداريد، انتقاد كرد و هم از سران فتنه به خاطر تحميل ضررو زيان مختلف به نظام، شكايت!

خدا آخر و عاقبت ملت ما را با این رفتارها و پیشنهادات جدید مطهری ختم بخیر گرداند.کسی که تا دیروز حامی تافته و جدابافته‌ی سران فتنه بود امروز بطور جدی در خواست محاکمه‌ی‍شان را نموده است. یکی را به نعل و یکی را به میخ کوبیدن حاوی پیام نو آقای مطهری است.انتظار میرود مراجع قضايی با بصیرت موضوع را ارزیابی کنند.ممکن است فتنه جدیدی را شروع کنند. ترحم بر پلنگ تیز دندان / ستم کاری بود بر گوسفندان /. خدایا قضات با وجدان ما را در این امر مهم یاری بفر ما و از شر دشمنان خارجی و داخلی نظام مصون بدار.

آقای مطهری فرزند شهیدبودن کافی نیست فرزند شهید ماندن سخت است...آیا تا بحال فکر کرده اید که اگر پدر بزرگوارتان اکنون در قید حیات بود چه موضعی درقبال شما و افکار و کردارتان می گرفتند؟

ترو خدا دیگه نامه ها و سخنان این آقای بی بصیرتو که تمام سکنات و حرفاش عوامانست رو توی سایتتون نذارید. بازم از این همه ساده اندیشی آقای مطهری دلم گرفت.

این آقا هنوز باورش نشده اتفاقات بعد از انتخابات فتنه بوده و دست اندرکاران آن نیز سران فتنه و کماکان آنها را معترضین خطاب میکند باید اول فتنه و جریان فتنه برای ایشان روشن شود، دیگر اینکه گروه سومی نیز باید محاکمه شوند و آن گرو کسانی هستند که با وجهه ظاهراً پایبند به اصول نه تنها درقبال این فتنه سکوت کردند بلکه در مواقعی بر آتش این معرکه نیز دمیدند که این گروه باید با روشنگری خداپسندانه به ملت شناسانده شوند.

خدا به این آقا شفای عاجل اعطا بنماید روش نمیشه از فتنه گرها طرفداری کنه این شطحیات رو سر هم میکنه.

آقاي مطهري از اينكه جسارت انتقاد از هاشمي و فرزندانش را نداري ولي مكررا از احمدي نژاد انتقاد ميكني متاسفيم.

آقای مطهری اگر قرار باشه کسی محاکمه بشه بعد از سران فتنه شمایی که انقدر چوب لای چرخ میذاری.
خود مطهری هم همچین بی نقش نبود.باید اون رو هم مجازات کنن.

مصداق بارز بی بصیرتی: علی مطهری

امثال زبیر نیز مشکلشان این بود که حق و حقیقت را با بطلان و نادرستی در یک ردیف قرار داده بودند.

براي شما متاسفم كه هيچ مخالفي كه حتي آقاي مطهري باشد را برنمي تابيد.

از فتنه88 تاالان که نیروهای انقلاب رامحاکمه میکردند ایشون ساکت بودن ولی الان که نوبت به سران فتنه رسیده، خواستار محاکمه هم زمان شده اند. چرا مامردم نمیتوانیم درست فکرکنیم بابا اگه پدر یکی ادم خوبی باشه دلیل نمیشه که پسرش خوب باشه

فکر می کردم این نماینده باید حالا از احمدی نژاد که درستی حرفهاش اثبات شده عذرخواهی کنه ولی پررو شده و... خیالات برش داشته...

اين آقاي مطهري انگار هواي شاعري كرده كه اين جور شعرهاي با مسما مي گويد. در ضمن يكي يه اين آقا بگه كه تو قضيه حكميت اون مردك ساده لوح هم هر دو طرف را هم حق را و هم باطل را يك كاسه قرار داد.

خود مطهري هم دسته سومي تشكيل داده كه به نظر من قبل از دسته اول و دوم بايد به جرايم و حرفهايي كه يكي به نعل و يكي به ميخ هستش و غبار فتنه رو غليظ تر كرد رسيدگي شود.

نمیدانم چرا تعدادی از فرزندان کسانی که در انقلاب زحمت کشیده اند بی بصیرت شده اند؟

آقاي مطهري ظاهراً شما ساده لوح شده ايد؟

صحبت های جناب مطهری برای مجلس اینده است جانم...

واقعا ایشون پسر استاد مطهری هستند!؟ پدر کجا و پسر کجا؟

مشكل آقاي مطهري اينه كه بصيرت ندارن و تعريف بصيرت تشخيص اهم از مهم و اولويت بندي هست كه ايشون اين قدرت رو ندارند.

آقای مطهری فتنه سال گذشته دو طرف داشت مخافان ولایت فقیه و فدائیان ولایت فقیه؛ حال شما می فرمائید کدام را محاکمه کنیم؟! راستی شما در کدام طرفید؟ بی‌طرفید؟ جنگ حق و باطل که بی‌طرف ندارد؛ دارد؟

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=961&tab=rooz