نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
تفاخر متفاوت دختر آمریکای و دختر تهرانی + تصویر


تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از البرز، درحالیکه یکی از کاربران زن با انتشار متن کوتاهی از دیالوگ دختر آمریکایی هنگام انتخاب اسلام وحجاب برای خود نوشت : یه دختر آمریکایی  که مسلمان شده بود،

وقتی در مورد خطری که تهدیدش میکنه (بخاطر حجابش) سئوال کرد: بهش گفتند میتونی تقیه کنی و بخاطر حفظ جانت و امنیتت حجابت رو برداری، هیچ اشکالی هم نداره. گفت اگه بخاطر حجابم جونمو از دست بدم شهید حساب میشمگفتند آره ، گفت حجابم رو بر نمیدارم ، و کیفشو برداشت و با لبخندی وارد شهر شد…نویسنده مطلب منبع انتشار این دیالوگ را خبرنامه تحلیلی آمریکا عنوان میکند .

جالب آنجایی بود که  همزمان با انتشار این مطلب یک دختر تهرانی تصویری نیمه عریان از خود در تهران را منتشر کرد.منتشرکننده این تصویر بگونه ای تصویر و مطلب کوتاه خود را منتشر کردکه گویا انتشار چنین تصویری ازخود دردل شب فتح بزرگی برای او محسوب میشود!.کنار هم قرار دادن این دو تصویر در یک پست آنرا به یکی از پرمخاطلبترین مطالب امروز شبکه های اجتماعی قرار داده است .محمد علوی یکی از کاربران این شبکه ها کاربران  را به مطالعه آیه 16 سوره رعد بعنوان نظرخود درباره این دوتصویر دعوت میکند.

درحالیکه al mo‏ درباره این پست میگوید:
دوست عزیز
الان همه در آمریکا حجاب دارند و در ایران بی حجابند؟  در ضمن عکسی که طرف گذاشته و نوشته شب تهران از بالکنی چیزی گرفته شده اونم تو شب! چه ربطی داشت به هم ... تو خیابون که نیست! تو بالکن خونشه ...  همه چیز رو با هم قاطی نکنیم.محمد درباره این نظرپاسخ میدهد:دوست عزیز موضوع پست این نیست که شما فرمودید هدف از این پست این بود که عده ای در مملکت اسلامی اصرار دارند همچین عکسایی بزارن و عده ای در بلاد کفر به زحمت تلاش میکند پوشش خود را حفظ کنند.

محمدعلی عبدلی نیز درباره این دو تصویر اینگونه نظرمیدهد که انسان اگر بخواهد در دل بلاد کفر در اوج عزت و افتخار زندگی میکنه  و اگر نخواد در دل بلاد اسلام در اوج حقارت و قابل ترحم بودنسمیه ترابی نیز براین باوراست که : به نظر من حجاب یه جور مصونیت برای ادماست اما بهتره که اختیاری باشه ومن بعنوان یه خانم فکر میکنم بهتره هر کسی باید خودش به
این نقطه برسه که میتونه با حجاب توی این مملکت زندگی کنه یا بی حجاب .....بگذریم که همه چی اینجا اجباریه ..

حمید صفری نیز میگوید: گذشته از این که حجاب یک امر اجتماعی ست ،تا زمانی که در چهارچوب خانه و خانواده باشه و کوچکترین اثر و برآیندی در اجتماع نداشته باشه ، میتونه امر شخصی باشه .اما همه ما به خوبی میدونیم که هدف انتشار دهندگان این گونه تصاویر نمایش و بزرگ نماییمساله عریانی در ایران هست.اما مینا خرم خطاب به آقایان میگوید: یکی از حقوق شخصی و انسانی و اخلاقی هم اینه من حداقل حق انتخاب لباسم رو داشته باشم که این جامعه سالهاست از منو همجنسام گرفته به خاطر اینکه شما و همجنساتون خدای نکرده به گناه نیفتید.پس دیگه توقع نداشته باشید که وقتی با دوستام میرم جاهایی مثل بام تهران و ... هم به فکر حقوق شخصی و انسانی و اخلاقی و اجتماعی شما باشم..

وی دربخش دیگری از مطلب خود مینویسد: منظورم از انتخاب لباس اینه که تو گرمای 40 درجه من مجبور نباشم با مانتو روسری برم بیرون.بعدم یکی از مشکلات این مملکت مثلا اسلامی اینه که من حتی اون زمان که مجبور بودم چادر سر کنم هم متلک می‌شنیدم.الانم که با یه مانتوی معمولی میرم بیرون متلک می‌شنوم.یه بخش عمده ای از مشکلات تو این زمینه خود آقایونن که اصلا به چشم نمیان.تنها چیزی که به چشم میاد موی ماهاست.
sara es درباره علت پدید آمدن چنین وقایع اجتماعی میگوید: مشکل اینجاست که ما دینو اجبار میدونیمو به اجبار میپذیریم اگه زحمت تحقیقو کنکاش به خودمون  بدیمو با چشم دل به حقایق نگاه کنیم دیگه تصاویری مثل تصویر سمت چپ کشورمون نمیبینیم.

کاربر البدایه نیز درپاسخ به برخی شبهات درباره علت تاکید برحجاب اینگونه پاسخ میدهد: اونایی که میگن چرا حجاب داره اینقدر مورد اصرار قرار می گیره؟باید بدونن که همین رعایت حجاب و عفت، فقط تأثیر شرعی و دینی نداره، بلکه اثرات وضعی بی شماری توی جامعه داره، که نمیشه انکارشون کرد؛ از محکم شدن پیوند های خانوادگی، تا ایجاد محبت و صمیمیت های ناب و بی غل و غش، تا بالا رفتن سطح استعداد و توانايی های نسل جوان و نوجوان، تا پیشرفت بهتر و سریعتر علمی و عملی جامعه و .... همه ی اینها نتیجه ی همین رعایت حجاب و عفت هستن.دقیقا غربی ها همه ی این اثرات حجاب رو متوجه شدن و خواستن که جلوی پیشرفت چشمگیر ما رو بگیرن و برای همین سعی کردن دید نسل جوان ما رو نسبت به حجاب منفی کنن

ساره بانو نیز درباره عواقب بی بند وباری درجامعه ایران مینویسد: متاسفانه در کشور ما معنای آزادی و عریانی و بی بند و باری اشتباه گرفته شده. آزاد شدن حجاب در ایران عواقب خطرناکی داره
با اینکه حجاب در کشور ما جزو قوانین هست ولی ما شاهد پوشش های خیلی فجیع هستیم، از جمله جوراب شلواری که اسم جدیدش رو گذاشتن ساپورت و می دونم همه تون هم دیدید که با همین ساپورت چه مانورهایی در خیابان داده میشه.

فرض کنیم حجاب بشه اختیاری، آیا میتونیم ییه دخترخانمی که با لباس شنا در خیابان بگرده رو تحمل کنیم؟

حتما خواهیدگفت به مررو بعله. اما آیا تاوانش رو، بازخوردش رو می تونیم تحمل کنیم؟ آسیب هایی که به خانواده ها وارد خواهد شد رو میتونیم نادیده بگیریم؟

مردم جامعه باید بهم کمک کنن در جهت آرامش روحی. به نظر من یکی از مشکلات اقتصادی کشور به خاطر عدم توانایی تمرکز قشر شاغل ما هستن. چون عده ی زیادی مشغول دید زدن و مسابقه ی چشم چرانی و دل بری هستن. اخیرا جایی می خوندم که در یکی از کشورهای خارجی خانمی از محل کارش اخراج شده اون هم فقط به این خاطر که ظاهر واقعا زیبایی داشته، کارمندان اون اداره به رئیسشون شکایت کرده بودن که این خانم با این ظاهرشون اجازه ی تمرکز بهمون نمیده حیف انرژی و وقتها و پولهایی که برای خودآرایی و خودنمایی صرف میشه.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9769&tab=rooz