نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
مقامات تشکیلات خودگردان: آمریکایی‌ها ما را فریب دادند


تاریخ: ۲۷ مرداد ۱۳۹۲

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات» چاپ لندن روز شنبه به نقل از مقاماتی در تشکیلات خودگردان، نوشت برخی در این تشکیلات معتقدند که آمریکا آن‌ها را در موضوع مذاکره با اسرائیل و شهرک‌سازی‌ها فریب داده است.

یک مقام تشکیلات خودگردان در گفت‌وگو با الحیات نسبت به نقش آمریکا در مذاکرات سازش و موضع کاخ سفید در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی ابراز نگرانی کرده است.

برخی مقامات تشکیلات خودگردان می‌گویند آمریکایی‌ها برای آنکه آن‌ها را به ادامه مذاکرات ترغیب کنند، آن‌ها را فریب داده‌اند.

این مقامات همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که آمریکا با فریب تشکیلات خودگردان آن‌ها را به امضای موافقتنامه‌ای بر اساس مرزهای موقت، وادارد.

یک مقام ارشد فلسطینی به الحیات گفته است که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا وعده داده بوده که اسرائیل میزان فعالیت‌های شهرک‌سازی را کاهش دهد و ضمنا در حین مذاکرات از ساخت واحد مسکونی جدید خارجه از شهرک‌های صهیونیستی خودداری کند.

این مقام فلسطینی می‌گوید: آشکار است که کری یا از اسرائیلی‌ها فریب خورده و یا اینکه دارد ما را فریب می‌دهد تا پای میز مذاکره بمانیم.

مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی هفته گذشته رسما در قدس اشغالی آغاز شد. این مذاکره پنج‌ ساعته، پشت درهای بسته انجام گرفته و آنطور که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان می‌گوید، در این جلسه در مورد توافقات نهایی‌ای که باید صورت گیرد، بحث شده است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9780&tab=rooz