نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
استاد فرشچیان مسئول ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم شد


تاریخ: ۲ شهريور ۱۳۹۲

مسئولیت طراحی و نظارت بر ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام به استاد فرشچیان سپرده شد

در جلسه ای با حضور آیت الله محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، مسئولیت طراحی و نظارت بر ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام به استاد فرشچیان سپرده شد.
 
در این نشست که با حضور جمعی از مدیران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام برگزار شد، آیت الله محمدی ری شهری  با تاکید بر این نکته که می بایست ضریح جدید در حال ساخت یک اثر هنری ماندگار و اثرگذار معنوی باشد افزود:حديث عرضه دين حضرت عبدالعظيم الحسني علیه السلام كه در آن مباني اعتقادي حضرت مورد تائيد واقع شده و ايشان مشمول دعاي امام زمان خويش شده اند، مي‌بايست با ظرافت و دقت در ساخت ضریح جدید به مخاطبان منتقل شود.
 
 آیت الله محمدی ری شهری گفت: اهالی تهران و اطراف آن و نیز همه زائران این حرم مطهر از جهان تشیع از این اثر ارزشمند معنوی و ماندگار برخوردار خواهند شد، از این رو باید با حساسیت و جدیت خاصی ساخت این ضریح منور انجام شود.
 
در اين نشست گزارشي از اقدامات انجام شده در خصوص مراحل ساخت ضريح مطهر حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام مطرح شد.
 
استاد فرشچیان در این جلسه گفت: من در زندگی شخصی خود تاکنون حاجات بسیاری را با توسل به حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام و یاری خدای متعال گرفته ام و خودم را مدیون این حضرت می دانم.
 
وی همچنین با تشریح نکاتی که به لحاظ هنری می بایست در ساخت ضریح منور، مد نظر قرار گیرد تصریح کرد: باید نقطه عطف همه طرح های هنری در اماکن متبرکه، ذکر و یاد خدا و کلام و منقبت ائمه معصومین علیهم السلام باشد.
 
   ضريح در حال ساخت حضرت عبدالعظيم الحسني عليه‌السلام با ابعاد 390 سانتي متر طول، 290 سانتي‌متر عرض و 296 سانتي‌متر ارتفاع با اسكلت ورق استيل و روكش چوب ساج در حال ساخت است.
 
   طراح اولیه اسکلت داخلی این طرح محمد میرزا علی تهرانی از متخصصان معماری کشور است.
http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9792&tab=rooz