نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
برگشت به زندگی پس از 45 دقیقه ایست قلبی


تاریخ: ۳ شهريور ۱۳۹۲

به گزارش خبرگزاری فارس از جم، مصطفی نصیری شنبه‌شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توجه به سلامت و بهداشت در جامعه امری لازم است و در این مسیر باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستان جم مورد تاکید قرار دارد و در این راستا اهتمام ویژه داریم.

رئیس شورای اسلامی روستای آبگرمک از عملکرد پرسنل بیمارستان توحید در احیای قلبی تنفسی یکی از اهالی این روستا تقدیر کرد.

نصیری با اشاره به ایست قلبی 45 دقیقه‌ای بیمار 55 ساله این روستا، تلاش پرسنل بیمارستان توحید در اهدای مجدد زندگی به وی را قابل ستایش خواند.

رئیس شورای اسلامی آبگرمک در تشریح جزئیات احیای این بیمار تصریح کرد: بیمار مذکور یکی از اهالی روستای آبگرمک است که پس از احساس درد در قفسه سینه و تنگی نفس، سریعا به اورژانس بیمارستان منتقل می‌شود.

وی افزود: متاسفانه بیمار در حین انجام معاینات و پس از گرفتن نوار قلب، دچار ایست قلبی تنفسی می‌شود که بحمدالله با تلاش بی‌وقفه پزشکان و پرسنل بیمارستان توحید، پس از 45 دقیقه، مجددا به زندگی باز می‌گردد.

نصیری، مرگ فرزند جوان این بیمار در ماه‌های گذشته و عدم تخلیه فشارهای روانی را دلیل ایست قلبی وی از سوی پزشکان عنوان کرد.

رئیس شورای آبگرمک وضعیت کنونی بیمار مورد اشاره را مطلوب اعلام کرد و افزود: وی پس از احیاء قلبی تنفسی در بخش سی.سی.یو بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد و هم‌اکنون در هوشیاری کامل به‌سر می‌برد.

وی از تمام کارکنان و مدیران بیمارستان تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد شاهد ارائه خدمات بهتر و موثرتر در این منطقه باشیم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9794&tab=rooz