نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آیت‌ الله مکارم شیرازی: رئیس‌جمهور مراقب عبور برخی از وزرا از خط اعتدال باشد


تاریخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۲

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی خواهان توجه بیشتر رئیس‌جمهور به برکناری افراد ارزشی و به کار گرفتن افراد غیر ارزشی توسط وزرا شد.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی طی سخنانی در بارگاه رضوی با اشاره به شعار اعتدال در دولت یازدهم گفت: رئیس‌جمهور شعار اعتدال سر داد و ما از ایشان و وزرا انتظار داریم که این اعتدال رعایت شود اما اخیرا اخباری منتشر شده که برخی از وزرا خط اعتدال را شکسته‌اند و افراد ارزشی را کنار گذاشته و افرادی غیر ارزشی را برای مسئولیت‌ها انتخاب می‌کنند که این مسئله نیازمند توجه و نظارت بیشتر رئیس‌جمهور محترم به ویژه در مورد آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست. وی با بیان اینکه افراد مسئول در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی باید افرادی ارزشی، عالم، سالم و باتقوا باشند بیان داشت: مهمترین کلیدی که ایشان در دست دارد کلید آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست زیرا امروز و آینده مملکت در دست آنان است که اگر مراقب نباشیم، اقتصاد، سیاست، فرهنگ، دین و ایمان خراب می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس این مرجع تقلید با بیان این که با مجازات چند مفسد اقتصادی، ریشه مشکل پیدا نمی‌شود و حل نخواهد شد تاکید کرد: ریشه این معضلات در آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست که در آنجا است که باید تقوا بالا رود تا به دنبال ثروت‌اندوزی‌های نامشروع نروند، باید مردم را ساخت و پرورش داد تا حکومتی مقتدر داشته باشیم همان طور که پیامبر اکرم(ص) نخستین کار خود را تربیت عده‌ای با ایمان قرار داد تا بتواند پس از تشکیل حکومت اسلامی آن را حفظ کند.
استاد خارج فقه حوزه در ابتدای سخنان خود به اهمیت مسئله امر به معروف و نهی‌ازمنکر اشاره کرد و گفت: در این راه باید هم حق را به جا آورد و هم دیگران را به انجام آن دعوت کرد زیرا جوهره امر به معروف و نهی ‌از منکر در تواصی است. وی در پایان بیانات خود ضمن دعا برای تمام کشورهای اسلامی از شر توطئه‌های دشمنان، کشور سوریه را کشوری مهم و کلیدی ارزیابی کرده و برای نجات و حل مشکلات کشور سوریه نیز دعا کرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9820&tab=rooz