نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
واکنش سرلشکر سلیمانی به اظهارات اوباما


تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۲

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به نطق اوباما در سازمان ملل درباره ایران واکنش نشان داد.

به گزارش "رجانیوز"، سرلشکر قاسم سلیمانی در پاسخ به سخنان اوباما در مورد اینکه به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستیم، گفت: ضلع مهم تلاش شما تا به امروز برای مقابله با جمهوری اسلامی بوده است، اینکه می‌گویید به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستیم، این سخن اظهار لطف نیست بلکه اعلام ناتوانی است، شما نتوانسته و نمی‌توانید در پی براندازی نظام جمهوری برآیید.

وی این اظهارات را در کنگره شهدای دفاع مقدس استان کرمان بیان کرده است.

سرلشگر سلیمانی در ادامه گفته است: آمریکا در ۳۵ سال گذشته ناجوانمردانه‌ترین و بدترین اقدامات را علیه نظام جمهوری اسلامی انجام داده است که این سابقه در ذهن ملت باقی می‌ماند. شما حتی برای خرید دارو توسط ملت ایران محدودیت قائل می‌شوید.

فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین گفت اینکه گفته می شود در فکر براندازی نظام نیستند وقتی قابل قبول است که آثار این حرف اوباما از سیاست آمریکا محو شود.

مهمترین جملهای که رئیسجمهور آمریکا در نطق خود در سازمان ملل درباره ارتباط با ایران به کار برد آن بود که کاخ سفید "تلاش ندارد رژیم ایران را تغییر دهد."

اوباما پیش از این نیز در نامهنگاری با برخی از مقامات ایران و همچنین در برخی از اظهارات خود گفته بود که کشور متبوعش قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را ندارد.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در فروردین ماه امسال در جمع زائران حرم امام رضا (ع) نیز به نامهنگاری رئیسجمهور آمریکا و تاکید او بر عدم اراده کاخ سفید برای تغییر نظام اشاره داشتند.

البته حضرت آیت الله خامنه ای بلافاصله تاکید کردند که " ما نگران این نیستیم كه شما قصد تغییر نظام اسلامی را داشته باشید یا نداشته باشید، كه حالا هی اصرار میكنید كه ما این قصد را نداریم. آن روزی هم كه شما قصد تغییر نظام اسلامی را داشتید و این را بصراحت اعلام كردید، هیچ كاری نتوانستید انجام دهید، بعد از این هم نخواهید توانست انجام دهید."

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=9849&tab=rooz